ישראל מבודדת לאחר הפסקת טיסות מאירופה ואליה

המשטרה מנהלת חקירות פליליות נגד מספר גדל והולך של אזרחים ברחבי הארץ המפירים בזלזול שערורייתי את חובת הבידוד. התוםעה מתעצמת בעיקר אחרי שאםילו קבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב הםרה לכאורה ועל פי המתפרסם בכלי הצקשורת השונים את חובת הבידוד לאחר שובה מספרד. האדם הסביר אומר לעצמו: ״עשרות אנשי מכבי שמים זין ועוד מקיימים משחקים עם קהל אלפים, למה שאנחנו נתבודד עם כל אי הנוחות הכרוכה בכך?״. היום הושמעה ביקורת גוברת על התנהלות מכבי תל אביב ומשרד הבראות הודיע שהתנהלות המועדון נחקרת וייהקטו צעדים חוקיים במידת הצורך.

 

גל ביטולי טיסות לישראל וממנה הוכרז ביום חמישי על ידי חברות תעופה מרכזיות זרות והמשמעות המעשית היא שבתוך ימים ספורים ישראל הופכת להיות מבודדת מן העולם החיצון. ישראל תיקלע למצב שבו לא נמצאה מעולם והכל בשל מחדלי נתניהו הפועל תמעד כששיקולים פוליטיים אינטרסנטיים גוברים אצלו על טובת הציבור.

 

ישראל איחרה נואשות בטיפול בקורונה זאת בשל רצונה של ממשלת נתניהו לא לחולל סערה בדעת הקהל לפני הבחירות. ואולם החל מיום שלישי, למחרת הבחירות, הכל השתנה. הקריסה היתה מהירה וכואבת.

 

רק עתה החליט נתניהו לאסור כניסת תיירים מאירופה לישראל אבל הצעד ננקט מאוחר מדי. במקביל מתפשטת המחלה גם לשטחי הרשות הפלסטינית.

 

נוכח התפשטות המחלה וחשיפתם של רבים לסכנת הידבקות הוכנסו 50 עד 100 אלף בני אדם לבידוד. במדינה קטנה כשלנו המשמעות היא מרחיקת לכת. בעקבות זאת ולאחר שתיירים ששבו מישראל ליוון חלו בקורונה הפכה ישראל מוקצית מחמת סכנת הידבקות.

 


היום הודיעה המשטרה על פתיחת תיקי חקירה פליליים נגד מפירי חובת הבידוד.

 

.

אם כן, באיחור רב נערכת הממשלה לקדם את פני הרעה אבל הרושם הוא שמאוחר מדי. מדינת ישראל נכנסת אט אט לסיחרור מסוכן שעלול לפגוע הן בבריאות הציבור והן ביציבות הכלכלית, בתעסוקה, בהתנהלות היומיומית ובסדרי החיים.

 

נתניהו פישל שוב. הגיע הזמן לשלוח אותו לבידוד פוליטי ניצחי.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםחייל סורי נהרג בהפצצה המיוחסת לישראל
המאמר הבאהמשטרה חוקרת ונתניהו מגנה את ההפרות הבידוד של מכבי תל אביב
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.