מדינה בדרך להשבתה כולל מערכת החינוך

ישראל נערכת לשיתוק כמעט מוחלט. בזמן הקרוב צפויה ליפול ההחלטה להשבית לחלוטין את מערכת החינוך. המשמעות היא שההורים ייאלצו להתקע עם צאצאיהם לתקופה ממושכת.

 

הבעיה העיקרית נעוצה בעובדה שילדים עלולים להיות נשאי הנגיף מבלי לחטוף סממני מחלה ולהדביק את סביבתם ומשפחותיהם. במצב כזה ההידבקות עלולה לצאת משליטה.

 

המצב כבר עתה הוא שחצי עוצר מרצון. הכבישים פנויים, מרכזי הבילוי שוממים, המסעדות ובתי הקפה מתרוקנים במהירות והחיים מתרכזים לאט לאט יותר ויותר בבתים.

 

המשבר מחריף בעולם כולו והכל ממתינים לפריצת הדרך במציאת החיסון. מספר הנדבקים בישראל עבר ביום חמישי את המחסום הדו ספרתי ואין לדעת לאן יגיע. עם זאת, בינתיים אין קורבנות בנפש.

 

ישראל גם נערכת לקליטת סיוע חירום בינלאומי ולשם כך הוכשר שדה התעופה הצבאי רמון, זאת במקרה של סגירה מוחלטת של נתב״ג.

 

 

גם בעולם מתגברת החרדה. אפילו שחקני קולנוע מפורסמים, ספורטאים, פוליטיקרים וידוענים נדבקו מה שהופך את המחלה למגיפה מדאיגה סוף סוף אפילו בארצות הברית. בחלק מהמדינות נסגרו מוסדות ציבור, חינוך ואפילו מוסדות שלטון חיוניים. הפאניקה העולמית מתרחבת.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמומחי פיתוח נשק ביולוגי מגוייסים לפתח חיסון לקורונה
המאמר הבאלגנץ יתרון קל בתחרות להשגת האפשרות להקים קואליציה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.