חשוב: רוב עצום מהחולים והמתים הם גברים ושמנים

״עניין מרכזי״ מדווח:

יש כתבות שלא מומלץ לדלג עליהן. זו שאתם מעיינים בה עכשיו היא אחת מהן כי במהלכה כמה כללים שישנו לחלוטין את גורלכם בתקופה הקרובה.

 

במקביל למאמצי העל הנעשים מסביב לעולם למצוא תרופה וחיסון, משקיעים המדענים מאמץ גדול לאסוף נתונים רבים ומגוונים ככל האפשר על הנדבקים בנגיף.

 

איסוף הנתונים מכל החולים בכל העולם הוא חשוב במטרה לאפיין את החולים כך שניתן יהיה לדעת מי הם הנפגעים בקלות רבה יותר ומי הם המועמדים למות יותר מאחרים. העניין הוא שאם שני אנשים נדבקים באותו רגע ומאותו מקור הנתיב בהמשך חייהם עלול להיות שונה לחלוטין לכן, ישנה חשיבות עליונה בצבירת המידע אודות החולים.

 

המידע שנאסף עד כה מצביע בראש ובראשונה על כך שכשני שלישים (63) מהנדבקים שמצבם מידרדר לקשה ולעיתים מוות הם אנשים הסובלים ממשקל עודף. חמור מכך, בינתיים, 71% מהנדבקים הם גברים.

 

אשר לגילאי הנדבקים מתברר ככל שעובר הזמן כי שליש מהם הם שני פחות מ-60 מה שמוכיח שסכנת חיים אורבת לכולם בכל גיל.

 

כרגע גם ברור מומלץ לא להכניס את הגוף ללחץ מיותר כלומר לא להגזים בפעילות ספורטיבית מאומצת. מומלץ מאוד לערוך הליכות נמרצות, מתיחות, יוגה ופילאטיס ופחות הרמת משקולות וריצות ארוכות.

 

יצויין כי גם אכילת יתר שאמנם מנחמת, מכניסה את הגוף למאמץ יתר המצריך אותו לשימוש במשאבים יקרים לשם הפיכת מזון עודף לשומן, העברתו לכרס ולירכיים ואחזקתו.

 

אשר על כן, הכי חשוב לא להכנס בימים אלה לא לזלילת יתר וגם לא למאמץ יתר גופני. חשוב להישאר רגוע ולא לצרוך חדשות ובעיקר להתרחק מקבוצות ווטסאפ עם רשעים מלחיצים.

 

חשוב להתרכז בעצמכם. לקרוא, לשחק, לראות סדרות, לעשות יוגה, להאזין למוזיקה ולהמנע ממחשבות שליליות. כל היתר יסתדר לכם עם הזמן.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמאות ישראלים הצטופפו טרם המראתם בטיסת החילוץ
המאמר הבאנתניהו זורע אימה ופחד שעלולים לשתק המדינה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.