מ״מ המפכ״ל מודאג: הציבור לחוץ ומפוחד

משבר הקורונה וההסתגרות המאולצת מייצר בעיות חברתיות חמורות. אמנם סכנת ההידבקות בנגיף יורדת אבל במקביל נרשם זינוק של עשרות אחוזים באלימות המשפחתית, בפניות לעזרה פסיכולוגית נוכח התגברות פחדים וחרדות ואף במעשי התאבדות נוכח הקשיים הכלכליים.

 

היום קיים מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, שיחת ועידה מיוחדת עם מפקדי המרחבים של המשטרה ברחבי הארץ, זאת בעקבות מצב החירום הלאומי בו נמצאת מדינת ישראל במסגרת המאבק המתמשך בנגיף הקורונה.

*

במהלך השיחה, אמר מ"מ המפכ"ל למפקדי המרחבים של המשטרה:
"ראשית ברצוני להביע הערכה רבה על פעילותכם בתקופה המורכבת הזו. אנחנו מצויים בלבה של מערכה מתמשכת על החיים של כולנו. בימים האלו שמירת שלומו של הציבור הוא למעשה קודם כל שמירת בריאותו. מכאן חשיבות הפעילות המשטרתית, היוזמת והמגיבה, להכוונת התנהגות האוכלוסייה, למניעה, פיקוח ואכיפת התקנות לשעת חירום. אף אחד אינו חסין מפני הנגיף ולכן גם אסור שיהיה חסין מפני החוק שאמור למנוע את התפשטותו בציבור".

.

״המפתח שלנו להצלחה טמון בראש ובראשונה בהבנת המצב התודעתי של הציבור שכולל את הפחד מהקורונה, החשש הכלכלי והלחץ הנפשי.

.

מדיניות האכיפה שלנו נשענת על שיח, מתן הסבר וחידוד ההנחיות, רגישות ורתימת הציבור לשיתוף פעולה. הכלל הוא כי הידברות והסברה קודמים לאכיפה, והקנס צריך להינתן רק במקרים המתאימים. עלינו לגלות רגישות מיוחדת לאוכלוסיות מיוחדות, תוך הפעלת שיקול דעת רב לאור המציאות המשתנה, להמשיך בקיום שגרה של מאבק בפשיעה ולשים את המאמץ לאכיפת התקנות לשעת חירום בעדיפות עליונה״.

״מדובר באירוע שעשוי להימשך זמן רב ועלינו לשמור על הרציפות התפקודית של המשטרה, זאת לצורך עמידה במשימות ולהשתמש בחוכמה במשאב האנושי שהוא החשוב ביותר במערכה זו״.

.

״המצב עימו אנו מתמודדים מייצר דילמות רבות ומורכבות גם לנו המפקדים ובוודאי לשוטרים שלנו. האתגר הפיקודי הוא להיות נוכחים עם השוטרים ולפעול תוך צמצום הסכנה לכוחות הפועלים בשטח. זה המקום שלכם המפקדים – לתווך את מדיניות הארגון לראשון השוטרים, לוודא שכל ההנחיות והתקנות ברורות, שמשתמשים בציוד המיגון והאמצעים הנדרשים ולהוביל את השוטרים לביצוע המשימה הלאומית החשובה הזו בבטחה, ברגישות ובמקצועיות המתבקשת״.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםנתניהו: נמנע מחרדים קיצונים לפגוע בבריאות הציבור
המאמר הבאגנץ הגדיל את מספר הח״כים במליאה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.