ליברמן דורש מגנצ לחדול מהחנפנות לנתניהו

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, מפרסם מיד לאחר שהמנדט נלקח מגנצ להפסיק עם הדחיינות ולמלא את תפקידו כיושב ראש הכנסת בכך שיקדם מיידית את יוזמות החריקה המתחייבות מן המצב ובכך גם לממש את הבטחותיו לבוחריו.

 

גנצשכנזי, הצמד שביבי עושה ממנו צחוק כל הדרך לקואליציית ימין חרדי קיצוני או לסיבוב בחירות נוסף, מקבל עוד סטירה מצלצלת וזה נוסחה:

 

 

״לאחר הפיאסקו שליווה אותנו בימים האחרונים, שהסתיים ללא הקמת ממשלה (בינתיים), אני דורש מבני גנץ לאפשר להניח על שולחן הכנסת את 5 הצעות החוק של ישראל ביתנו ולהעניק להן פטור מחובת הנחה, ובמקביל לפעול להקמת ועדה מיוחדת שתעסוק בקידומן:
1.הצעת חוק-יסוד: הממשלה (תיקון – הפסקת כהונה של ראש ממשלה בממשלת מעבר שהוגש נגדו כתב אישום).
2. הצעת חוק-יסוד: הממשלה (תיקון – התפטרות ראש הממשלה או שר עקב הגשת כתב אישום). זו אותה הצעת חוק שהוגשה בשנת 2008 על ידי ח"כ אופיר פינס, ונתניהו וסיעת הליכוד, ש"ס, גפני וליצמן הצביעו בעד.
3. הצעת חוק-יסוד: הממשלה (תיקון – הגבלת כהונת ראש הממשלה לשתי תקופות כהונה רצופות).
4. הצעת חוק החלת הריבונות הישראלית על בקעת הירדן.
5. הצעת חוק שתוגש היום לביטול סעיף 11 בחוק יסוד הממשלה. במקום סעיף זה, המעניק היום לכנסת 21 יום להקים ממשלה או שהיא מתפזרת באופן אוטומטי והולכים לבחירות, תקבל הכנסת 6 חודשים בהם תכהן ממשלת המעבר עם סמכויות מוגבלות וברורות. לאחר חצי שנה, במידה ולא תוקם ממשלה, הנשיא יהיה רשאי למנות ממשלת מומחים שתורכב מ-18 שרים בלבד ללא סגני שרים, כאשר השרים לא יהיו מקרב חברי הכנסת או כאלו שהיו חברים במפלגה כלשהי במהלך 5 השנים שקדמו להקמת הממשלה.

 

.

״אני מודה לפרופ' אלכס יעקובסון מהאוניברסיטה העברית ולפרופ' יוסי שיין מאוניברסיטת תל אביב שהיו הרוח החיה בגיבוש הרעיון ושותפים פעילים לניסוח הצעת החוק.

3 שבועות הם די והותר על מנת להעביר את 5 החוקים הנ"ל בשלוש קריאות. כבר היו לא מעט מקרים בעבר בהם הכנסת העבירה חוקים בשלוש קריאות ביום אחד. עכשיו הכל תלוי ביו"ר הכנסת בני גנץ״.

.

 

ובנושא זה הוסיף

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, כי מפלגתו בעד ממשלת אחדות אמיתית.

.

"אמרנו לאורך כל הדרך שכדי שזה יקרה חייב להיות איום מוחשי על השולחן וכשאין כזה נתניהו יחתור לממשלת עלה התאנה שניסה להקים. כעת ברור לכל שצדקנו. אם גנץ חפץ בממשלת אחדות אמיתית עליו לקדם ולחוקק את החוקים שהנחנו ואז הדרך לממשלת אחדות תהיה סלולה".

.

ובוגי יעלון אומר:

״אחרי דיבורים על חרום ואחדות, נשארנו עם נאשם שנאחז בכסא ראה״מ, כדי להמלט מספסל הנאשמים, שלקח את הליכוד והמדינה כבני ערובה, הוביל ל-3 מערכות בחירות, ואולי לרביעית. התעוררנו עם מיליון מובטלים, עצמאיים שעסקיהם קורסים, הורים מתים בבתי אבות ועוד. חברינו בליכוד ובגוש החסינות, התעוררו״.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםגנצ נכשל, הושפל ואיבד את המנדט
המאמר הבאזהירות מפאולה הנודניקית שתנפח לכם את השכל
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.