מה שלמדנו מהזום והקורונה יחולל מהפיכה

קבלו סקופ שיעניין כל מי שסטודנט, תלמיד או שיש לו קרובים שמקבלים שירות ממערכת החינוך הישראלית:

.

משבר הקורונה, שאילץ את מערכת החינוך לפעול באופן מקוון הוכיח מחדש וביתר שאת ממצאים מדהימים שמוסתרים מהורים זה שנים: הפער בתוצאות של התלמידים השונים בכיתות שונות ובבתי ספר שונים נעוץ בראש ובראשונה באיכות המורה המעביר את החומר.

.

העובדה הכי חשובה שמתעלמים ממנה היא שמורה מצויין יכול להעביר בשנת לימודים אחת באופן מושלם חומר של שנה וחצי כשתלמידיו קולטים, מתקדמים ומעורים היטב בחומר בעוד שמורה גרוע בקושי מצליח להביא את תלמידיו לקלוט את מחצית החומר שמוטל עליו ללמד בשנה אחת. המבחנים אינם משקפים את הפערים מסיבות שלא ניכנס אליהן אתה וכך גם הציונים שמוענקים בסופו של דבר לתלמידים ולסטודנטים.

.

כלומר: בכל שנה נוצר פער של שנה שלמה בין תלמידים שלמדו אצל מורה ומרצה מצויינים לבין מרבית הקליינטים של המורים במערכת החינוך הישראלית.

ואכן, תלמידים וסטודנטים שנחשפים בימי הקורונה למורים ולמרצים שאינם מוכרים להם, נדהמים לגלות שאפשר גם אחרת מן הרמה שהורגלו אליה.

.

המסקנה: אם אי החזרה לבית הספר המסורתי תימשך עוד קצת התלמידים כבר יסרבו ללמוד אצל המורים והמרצים המחורבנים שמערכת החינוך, הסמינרים, המכללות והאוניברסיטאות כופה עליהם להתחנך אצלם.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםבגלל טראמפ: 50 אלף מתו בארה״ב ובזכות נתניהו רק 200 בישראל
המאמר הבאהמסחר מתחדש חוץ מכמה עקשנים דורשי כספים מהממשלה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.