גדעון סער אירגן מרד בליכוד המונע את השבעת הממשלה החדשה

בני גנץ חזר בו מהתפטרותו כיושב ראש הכנסת בעקבות הודעת נתניהו כי לא ניתן יהיה להציג הערב את הממשלה החדשה. כרגע, המטרה היא להציג את הממשלה החדשה בכנסת ביום ראשון, אם ביבי ידכא את המרד שאירגן לו גדעון סער.

 

המרד בליכוד פרץ פתאומית במהלך השיחות האישיות שקיים נתניהו עם חברי הכנסת שאותם ייעד לתפקידי שרים. מובילי המרד היו אבי דיכטר וצחי הנגבי לאחר שהתברר להם שאין לנתניהו כוונה לתת להם תיק. דיכטר פתח פומבית במרד בעל סממני המרדה. הוא טען שאי מינויו לשר מהווה יריקה בפרצופם של 130 מתפקדים שתמכו בו בפריימריז. דיכטר: ״נתניהו מקדם רק את החנפנים המשרתים אותו אישית״.

 

צחי הנגבי ודיכטר הודיעו שלא יגיעו להצבעה ביום חמישי ונתניהו חש באווירת מרד המסתערת לכיוונו. לפיכך, פנה לגנץ וסוכם על דחיית המהלך שתוכנן להערב לשבוע הבא. עד אז יצטרך ביבי לטפל במקופחים ובעיקר בממריד העיקרי.

 

במקביל, ישנם גורמים בליכוד, שאותם מוביל גדעון סער, הממרידים נגד ביבי תוך היצמדות לדרישה להמנע מהרחקת רשימת ימינה מהקואליציה. סער, המורחק מכל מוקד השפעה בממשלה הבאה מוביל מאחורי הקלעים את המרד והשאלה היא מה יעשה עתה ביבי. בקיצור, המצב מרתק ומותח.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמורה חלתה בקורונה: בית הספר נסגר ועשרות הוכנסו לבידוד
המאמר הבאבגלל השרב: הכבאים עסוקים בכיבוי דליקות
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.