נתניהו החליט: די במקרה בודד כדי לסגור מיידית מוסד חינוכי

ראש הממשלה נתניהו החליט להדק מחדש את חגורת ההגבלות המחמירות והודיע כי מעתה כל מוסד חינוכי שתתגלה בו הדבקה אפילו בודדת של תלמיד או מורה יביא אוטומטית לסגירת המוסד כולו.

 

מדובר בהחלטה משמעותית שננקטת לאחר ש-51 מוסדות חינוך נסגרו מתוך 2,500 הקיימים ברחבי הארץ. בסך הכל מצויים כעשרת אלפים תלמידים, הורים ואנשי הוראה בבידוד של שבועיים בשל החשש מהידבקות.

 

החלטת נתניהו הגיעה בעקבות התלונות החוזרות ונישנות של גורמי ההוראה, החינוך והניהול על כך שלא ניתן ליישם את החלטות הריחוק בשל גורמים אובייקטיביים. מורים רבים חוששים ללכת לעבודה ואלה שהולכים לכיתות עסוקים בעיקר בשמירה על עצמם ופחות בביצוע תפקידם החינוכי.

 

ביממה האחרונה חלה ירידה במספר הנדבקים לפחות ממאה אך הדאגה בציבוריות הישראלית גוברת. יצויין כי הורים מורשים לא לשלוח את ילדיהם לבתי הספר וסמכות ההפעלה באופן מלא או חלקי הועברה לרשויות המקומיות.

 

ומיום חמישי יתקיימו בדיקות קורונה בערים הגדולות. המעוניינים בכך יוכלו להיבדק עם הפנייה מקופות החולים.

 

ממגן דוד אדום נמסר:

 

מד"א בחזית המאבק במניעת התפשטות נגיף הקורונה:
מחר יפעלו מתחמי "היבדק וסע" של מד"א בערים הגדולות ובחדרה
גם מחר (ה') יפעלו מתחמי 'היבדק וסע' של מגן דוד אדום בערים הגדולות. בתל-אביב, חיפה ובאר שבע יפעלו המתחמים משעה 09:00 בבוקר ועד השעה 18:00. בירושלים יפעל המתחם משעה 09:00 בבוקר ועד ל- 23:00 בלילה. בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב יפעל המתחם משעה 09:00 ועד 15:00.
.
מחר ימשיכו צוותי מד"א לקחת דגימות במתחם 'היבדק וסע' הנייד המיוחד שנפתח היום בשיתוף עיריית חדרה ולבקשת קופות החולים כללית ומאוחדת בעקבות גילוי מקרה חיובי לנגיף הקורונה במוסד חינוכי בעיר. למקום יוכלו להגיע תלמידים ואנשי סגל הוראה ובני משפחותיהם בין השעות 09:00 ועד 22:00.
.
יכולים להיבדק במתחמי מד"א רק מי שזומנו ע"י קופות החולים ויצטיידו בתעודה מזהה.
.
במקביל, החובשים והפראמדיקים של מד"א ממשיכים לקחת דגימות לנגיף הקורונה מהדיירים והצוותים בבתי אבות ובמוסדות ברחבי הארץ, ובשיתוף קופות החולים גם בבתיהם של המבוטחים.
.
מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כארגון ההצלה הלאומי, וכמי שעומד בחזית המאבק למניעת התפשטות נגיף הקורונה בישראל, מד"א ערוך ומוכן להתגייס לכל משימה לבקשת משרד הבריאות וקופות החולים וזאת כפי שעשה תמיד. עשינו זאת בהצלחה וביעילות מיריבת מתחילת התפרצות נגיף הקורונה בישראל לפני כ-3 חודשים וכך יהיה גם הפעם".

.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודם23 אקדחי צעצוע המיועדים להסבה לנשק נתפסו בדרך לגדה
המאמר הבאזהירות, אסטרואיד עלול להשמיד בקרוב את כדור הארץ
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.