שר החוץ אשכנזי מגלה: הסיפוח ירד מעל לפרק

בנימין נתניהו הוכיח שוב תבונה מדינית יוצאת דופן כשהוריד בפועל את הסיפוח הגדה מעל סדר היום. כלפי חוץ אמנם נתניהו אמר שהנושא חי בועט ונושם אבל היום פלט שר החוץ שלו אשכנזי את האמת.

 

אשכנזי התראיין למשדר חדשות ברדיו וסיפר כי שוחח עם שרי החוץ של לא פחות מ-30 מדינות אירופיות. מה שהוא שמע בשיחות הללו היתה התנגדות נחרצת המלווה ברמזי איומים. עמדה חמורה אף יותר הגיעה מקהיר, מריאד, מעמאן ומהמפרץ. אבל עיקר הדאגה היתה מפני פרוץ מהומות בגדה וברצועה, מה שעלול להכניס את האזור כוחו לאנדרלמוסיה בעיצומו של משבר הקורונה המעיק.

 

לפיכך, ההחלטה של נתניהו היא חד משמעית: בזמן הזה הסיפוח אינו בא בחשבון או בלשונו של גבי אשכנזי: "דיברתי עם יותר מ־30 שרי חוץ באירופה. אני מקשיב לאמירותיהם וברור לנו בפני מה אנחנו עומדים. ניקח את זה בחשבון כשנבוא לקבל את ההחלטות. כרגע זה לא נמצא על הפרק".

 

.

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםנאסר על חברות ישראליות לייצא מכונות הנשמה רפואיות
המאמר הבאהתעקשות נתניהו גורמת סבל למבודדי הנגיף
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.