מכבש הלחצים והאיומים של ביבי נועד לסייע לו בבית המשפט

שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי מכחול לבן מצדד בהגבלות שעליהן החליטה הממשלה בשבוע שעבר והיום יגיע לוועדת הקורונה במטרה לטעון בזכותה. יושבת ראש הוועדה, ד״ר יפעת שאשא ביטון צפויה להדחה מתפקידה. נתניהו איים שכך יעשה אם תעז להמרות את פיו. שאשא בתגובה: ״מוכנה להיות מסולקת אבל לא לבגוד בטובת הציבור״.

 

השר שי לא רק תומך בסגירת חופי הרחצה בסופי שבוע אלא אף מודע שדחף לכך. לדבריו, אם הצעדים החלקיים לא יועילו אנחנו צפויים לסגר מלא לקראת ראש השנה.

 

עם זאת, התנצל השר על הבלגן שגרמה ההחלטה הלא מסודרת. לדבריו, כל מי שייפגע – יפוצה. בראיון רדיו הוסיף: "אני מכיר בכאב של המסעדנים, עשינו טעות בממשלה כשקיבלנו את ההחלטה – מצטער על הבלבול ועוגמת הנפש. בכל מקרה הממשלה תפצה כלכלית על כל הנזקים בעקבות החלטותיה".

 

 

ובינתיים, החרדים דורשים להגדיל את הקצבות החינם למשפחות עם יותר משני ילדים. הדרישה מגיעה בצד הטרוניות על כך שהמיליארדים שביבי מחלק הולכים גם לעשירים ולמיליונים במשפחותיהם של 800 אלף עובדי מדינה ואחרים שכלל לא נפגעו.

 

הטרוניות נגד נתניהו גואות בטענה שמדובר בחלוקת כספים לצרכים פוליטיים בלבד. הטענות הושמעו גם על ידי ראש אגף התקציבים באוצר, מרידור. ביבי מאיים לפטר גם אותו. מנכ״לית משרד האוצר שיצאה להגנתו חטפה סטירה מילולית משר האוצר ישראל כץ שמינה אותה בטענה שלגורמים המקצועיים אסור להביע דעה פומבית כשזו מנוגדת לדעת נתניהו וכץ.

 

מתנגדי נתניהו טוענים כי הוא מפעיל מכבשי לחץ ומנופי הגבלות על הציבור בדיוק כשבית המשפט אמור לקבל החלטות בנוגע למשפטו הפלילי. כך היה כשקיווה למנוע את תחילת המשפט וכך היום כשאמור להיקבע סדר היום וצפיפות הדיונים השבועיים בעניינו. נתניהו מואשם בשוחד, במרמה ובהפרת אמונים.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםיותר מ-400 מתים בישראל מקורונה
המאמר הבאאלפי פשיטות רגל נרשמו בחודש שעבר
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.