סקופ -הבלוף הגדול: לפיד ושלח רקמו פריימריז מזוייפים

רמי יצהר מדווח בלעדית:

לא צריך לבזבז כסף על סקר כדי לדעת שלעופר שלח אין שום סיכוי לעבור את אחוז החסימה אם יקים מפלגה והוא יביא אפס מצביעים מיש עתיד אם יחבור למפלגה קיימת. הוא אמנם פוליטיקאי חרוץ וישר אבל אין בו שמץ תכונות מנהיגותיות. סוג של אמנון אברמוביץ׳ אבל בכנסת. לא יותר. זה לא החומר שממנו בנויים מנהיגים, אפילו לא ראשי מפלגות אלא אם הן קיקיוניות ומגוחכות.

 

אז אחת משתיים: או שהכל הצגה גדולה אחת לצורכי שואו של דמוקרטיה מזוייפת או שעופר שלח עושה מעצמו צחוק בהתנדבות.

 

הודעת שלי כי יתמודד נגד לפיד בפריימריז התקבלה בצינה יוקדת במפלגתו. איש לא התייצב לצידו והכל מלמלו דף מסרים מטושטשים להחריד לפיהם טוב שיהיו פריימריז.

 

גם ההיענות הסחבאקית של לפיד היתה מוזרה. אחד שהוא הביא ושהוא איש סודו הקרוב ביותר יוצא בהצהרות הנושאות סממני מרידה והטרלה ולפיד עונה במתינות מוזרה שהמסר המרכזי שלה הוא: ״שלח חבר שלי״.

 

מעריב הזדרז להזמין סקר במכון מאגר מוחות שניסה לבדוק את יחסי הכוחות בקרב מצביעי יש עתיד ותומכיה. התוצאה חד משמעית: שלח בקושי מגרד מלמטה את 11 האחוזים. בקיצור, אם יהיו פריימריז, שלח יקבל הרבה פחות ממה שקיבל למשל גדעון סער מול נתניהו.

 

שלח, יותר שמאלן ממרצ, פחות כריזמטי מפרח נבול. 

 

 

בניגוד לליכוד שם זו מלחמה אמיתית ביש עתיד זו הצגה מבויימת מתחילתה עד סופה. המטרה: להפוך את לפיד לשליט יעני דמוקרטי אחרי שלוש מערכות בחירות שבהן הוא שליט נוסח ליברמן.

 

איך יודעים שזו הצגה? פשוט מאוד: לפיד ושלח ועימם כל צמרת יש עתיד מערפלים כל ניסיון לברר על איזה סוג של בחירות מדובר, מי יוכל להצביע, איך ומתי. בעיקר להראות דמוקרטיזציה של מפלגה שהבוס הבלתי מעורער שלה הכריז שהיא ״פרוייקט חיי״.

 

קרבות מזוייפים, בוקסים תיאטרליים, תוצאה ברורה מראש. WWE.

 

 

בקיצור: כל סיפור הפריימריז הוא בלוף מבויים שתכליתו להיפטר אחת ולתמיד משאלות טורדניות על מפלגה דיקטטורית של הבוקסר הכושל. מה שכן, הפריימריז שמתכננן לפיד

הן בנוסח ה-WWE של ההיאבקות האמריקנית המבויימת. יהיו ראש וצלצולים, איומים מזוייפים על נטישה, חבטות יעני כואבות ובסוף ניצחון מוחץ ללפיד וסולחה עם שלח שימשיך כמספר 2.

תחזיקו אותי שלא להתפוצץ מצחוק.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמשלוחי פרחים בירושלים לאירועים הכי מיוחדים של החיים
המאמר הבאמיום שני: חזרה לסגרים ולהגבלות במקומות מוכי קורונה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.