נתניהו הוביל לאסון: 61 הרוגים ו-7,500 נדבקים ביממה

מבתי החולים מדווחים באופן בלתי רשמי כי הצוותים בקריסה. רופאים ואחיות נכנסו לסוג של אדישות תיפקודית. מחלקות הקורונה מתמלאות. לא חסרות מיטות וגם מכונות הנשמה יש בשפע. הבעיה היא צוותי רפואה אנושיים המתקשים לתפקד.

 

היום מגיע השבר לנקודת קריסה: 61 הרוגים ביממה ויותר מ-7,509 נדבקים חדשים באחוזי גילוי חיובי של יותר מ- 12 אחוז מהנבדקים.

 

על פי נתוני משרד הבריאות סגר אינו מספיק. חייבים עוצר. מי שיוצא מהבית מסכן את חייו כפי שלא היה מעולם בעברה של המדינה. 7,527 אובחנו בקורונה ביממה החולפת. זהו שיא עד כה בכמות המאובחנים היומית. בכך עלה מספר הנדבקים המאומתים בישראל ל-214,458. מספר החולים הפעילים עומד כעת על 60,786, כאשר בבתי החולים מאושפזים 1,338 חולים, מתוכם 167 מונשמים ו-669 במצב קשה.

.

אלא הנתונים עם הטלת הסגר וההגבלות שנכנסות לתוקף ביום שישי בשעה 14:00.

 

אבל עזבו הוראות והנחיות. מסיכה ולפחות שני מטר והתרחקות מאנשים היא עכשיו מצילת חיים.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםיאיר גולן: נתניהו מרסק את המדינה
המאמר הבאנתניהו נבהל מדברי לפיד שחשף את האמת המרה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.