ארדואניזציה זוחלת: אושר לנתניהו למנוע הפגנות נגדו

עוד יום שחור בתולדות הדמוקרטיה הישראלית: נתניהו העביר בכנסת סמכות למנוע הפגנות נגדו בעוד שצנחנים חמושים צורפו לשוטרים במאבקם נגד המפגינים בבלפור. אם לא די בכך, תת אלוף נעצר ונחקר לאחר ששלט שנשא בהפגנה נגד נתניהו נתלש מידיו. ישראל עוברת תהליך ארדואניזציה מואץ.

 

ברוב של 46 נגד 38 אישרה הכנסת חוק אנטי דמוקרטי מובהק המגביל את זכות הציבור להפגין בעת ההכרזה על מצב חירום. זו הפעם הראשונה בתולדות המדינה שצעד כזה ננקט נגד האוכלוסיה היהודית והכל במטרה למנוע הפגנות נגד נתניהו ביסביבת בית ראש הממשלה בירושלים וליד ביתו בקיסריה.

 

החוק מעקר את זכות ההפגנה בכך שהוא מגביל אותו למרחק קילומטר לכל היותר מביתו של כל מפגין.

 

החוק עבר לפנות בוקר לאחר ויכוחים והשמצות הדדיות. על פי התיקון לחוק הקורונה הקרוי "מצב חירום מיוחד" נקבע שהממשלה תוכל להכריז עליו כדי להגביל את ההפגנות. ההגבלה תהיה למשך  שבוע, אך את ההכרזה עליו היא תוכל להאריך לתקופות נוספות של שבוע, עד 21 ימים בסך הכול.

.

נקבע כי ועדת החוקה של הכנסת תוכל אמנם לבטל את ההכרזה בדיעבד, אך באישור הוועדה תוכל הממשלה גם להאריך את ההכרזה לתקופות נוספות של שבועיים, כל עוד תקנות הסגר בתוקף. גם ב"מצב חירום מיוחד" שיוכרז בעת סגר, לא ניתן יהיה למנוע לחלוטין תפילות, הפגנות או טקס דתי, אך ניתן יהיה לקבוע הגבלות על ההתקהלות בהם, לרבות הגבלה על מספר המשתתפים.

.

 

אכן דיקטטורה בהתהוות זוחלת. השבוע הופעל הצבא בפעילות המשטרתית נגד מפגיני בלפור. צנחנים חמושים הוצמדו לכוחות המשטרה בפעולתם נגד אזרחי ישראל. זהו מהלך חסר תקדים. שר הביטחון גנץ טען שזה היה מהלך שלא היה צריך להינקט והורה על הוצאת הצנחנים מירושלים. אבל התקדים הזה כבר נקבע וישראל עוברת בחסות הקורונה הליך ארדואניזציה מואץ.

אגב, חלק מן המפגינים בבלפור כבר הודיעו שלא יירתעו וימשיכו להפגין עד לסיום תפקידו של ביבי.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםפוענח אחד ממעשי הרצח החמורים ברמלה
המאמר הבאיעלון: החוק הוא חרפה שמובילה לרודנות
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.