סקר: נתניהו מאבד 15 מנדטים בחודשים ספורים

אז זהו שגם לליכודניקים נמאס. לפני חודשים ספורים התמוגג נתניהו מהסקרים שניבאו לו 41 מנדטים. אותו מכון מחקר, אותו מדגם מייצג ארצי מספק היום תוצאה עגומה לנתניהו המשקפת מיאוס הולך ומתפשט כלפיו. נתניהו נמאס על כווולם. מזה הוא כבר לא ייצא. אם בכירי הליכוד לא ימרדו עכשיו – הליכוד יתמוסס.

 

בסקר החדש שמפרסם ערוץ 12 הליכוד צונח ל-26 מנדטים כלומר 15 פחות מה-41 שהיו לו. נפתלי בנט כבר עם 23 מנדטים והוא מסומן כיורש האמיתי. לא גדעון סער, לא ברקת החולמני, לא אדלשטיין הכושל ולא ישראל כץ החושש לקום ולעשות מעשה עכשיו. לא הם אלא נפתלי בנט. הוא מסומן על ידי הציבור כיורש.

 

מי שמחוק לגמרי הוא הצמד גנץ אשכנזי. פתאום לשניים האלה ולביבי יש אינטרס משותף: רק לא בחירות. לא עכשיו ולא בקרוב.

 

הסקר בדק מה כוחה האפשרי של מפלגה שעליה מדבר חולדאי. לא משהו.  6 מנדטים שהם פליטי העבודה וקצת מאוכזבי מרצ ולפיד.

 

הסקר גם בדק את עמדת הציבור כלפי תיפקוד נתניהו ושר הבריאות שלו אדלשטיין. התוצאות מזעזעות מבחינתם. מי שמתאושש הוא הפרויקטור גמזו. הציבור קלט שביבי לא קיבל את המלצותיו מסיבות פוליטיות לא ענייניות ומעניש בהתאם. כשני שלישים מהציבור חושבים שביבי הוא חרא של מנהיג בימים אלה ותיפקודו רע.

 

אז נכון שאלה סקרים שנכונים להיום ועד לבחירות הכל עוד יכול חהשתנות אבל בינתיים המגמה ברורה: לציבור בכללותו נגמר מנתניהו והוא היחיד שלא מבין זאת וממשיך להיאחז.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי MerkaziTV

שיתוף:
מאמר קודםגועל נפש: גם מהפיתה ובעיקר מאייל שני
המאמר הבאההפקרות חוגגת: ועכשיו ראש השב״כ מתרועע לו בסוכה עם משפחתו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.