נתניהו העלים: מטוסי החמקן היו התנאי של טראמפ להסכם

נתניהו ניסה במוצאי שבת להכחיש שוב אבל יצאה לו התפתלות מחשידה המוכיחה לחלוטין שבני גנץ דובר אמת ונתניהו משקר שוב. הוא העלים בזדון את עסקת מטוסי החמקן וכלי תעופה של מודיעין ותקיפה אחרים למדינות המפרץ שהיו התנאי המוקדם שהציב טראמפ כדי להעניק את חסותו להסכם עם מדינות המפרץ ועתה עם סודן.

 

בעקבות דברי נתניהו במסיבת העיתונאים שב והודיע שר הביטחון בני גנץ כי הוא דוחה את דברי נתניהו. גנץ אמר במסיבת עיתונאים בקרייה בתל אביב:

.

"כשר הביטחון אני קובע שמערכת הביטחון לא ידעה ולא נחשפה למו"מ לאספקת מערכות נשק איכותיות לאיחוד האמירויות דרך ראש הממשלה.
.
״לאחר ההסכם שנחתם עם האמירויות, הנחיתי את מערכת הביטחון לנהל את השיח הביטחוני שיבטיח את יתרונה האיכותי של ישראל, תוך מעורבות אישית שלי מול הממשל האמריקאי. לו היה למערכת הביטחון את המידע- היה הדבר מאפשר ניהול נכון ואחראי של התהליך.
.
״אני גאה על פעולתנו המהירה והיסודית שהובילה להסכם שחתמתי ביום חמישי עם שר ההגנה האמריקאי שיבטיח את יתרונה האיכותי של מערכת הביטחון וצה"ל לעשרות השנים הבאות".

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמתי כספי שוב עוזב אותנו
המאמר הבאטיפים להובלת דירה עם מובילים מומלצים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.