המצב הכלכלי הנורא בעזה עלול להידרדר למלחמת יאוש

אזעקות הושמעו הלילה באשדוד ובפלמחים הצמודה לראשון לציון. בהלה פרצה שכן מתקפת הטילים מעזה היתה בלתי צפויה לחלוטין ולא ניתנה שום התרעה מוקדמת.

 

בעוד שדירוג האשראי של ישראל נותר גבוה ויציב חרף משבר הקורונה, המצב בעזה מידרדר בהדרגה לכלל ייאוש מוחלט. ההנהגה מסרבת להגיע להסדרה עם ישראל והתוצאה עלולה להיות על פי גורמי מודיעין ישראליים הידרדרות למלחמת ייאוש.

 

הלילה, בחסות מזג האוויר החורפי נורו שני טילים לעבר ישראל. כיפת ברזל הופעלה לא הצליחה ליירוט את טילי האויב. למרבה המזל הירי העזתי לא היה מדויק ולכן לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

הטילים נורו בהפרש של עשרים דקות זה מזה ונפלו בשטחים פתוחים. הצבא מסר כי "זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. שיגור אחד אשר לא הפעיל התרעה במרחב העיר אשדוד בהיעדר צורך, ושיגור נוסף שבעקבותיו הופעלו התרעות בעיר אשדוד ובמרחב השפלה. לוחמי ההגנה האווירית שיגרו מיירטים לעבר המטרות בהתאם למדיניות".

 

התגובה הישראלית אמנם צפויה בקרוב אבל לא כך פתרון בעיות היסוד המחמירות ברצועה.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםסוכני מוסד ביצעו חיסול בטהרן עבור ה-CIA
המאמר הבאאלפים הפגינו בעד סילוק נתניהו זה השבוע ה-22
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.