הסנט ידון בביטול מכירת מטוסי ה- 35-F לאמירויות

בעוד ששגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר אומר בראיון כי "ישראל מרגישה מאוד בנוח" עם עסקת מכירת המטוסים לאמירויות, קבוצת סנאטורים דמוקרטים ורפובליקנים צפויה לעלות השבוע להצבעה הצעה לביטולה.

.

שדולת J Street תומכת ישראל והשלום, הודיעה על תמיכתה בהצעת החלטה בסנאט המבקשת למנוע מכירתן של מערכות נשק מתקדמות ובהן מטוסי ה-35-F לאיחוד האמירויות.
*

ההצעה שהוצגה על ידי הסנאטורים בוב מננדז מניו-ג'רזי שהוא גם החבר הדמוקרטי הבכיר בוועדת החוץ של הסנאט, ראנד פול הרפובליקני מקנטקי וכריס מרפי הדמוקרט מקונטיקט, צפויה לעלות להצבעה בסנאט כבר במהלך השבוע הקרוב*.

*

דילן וויליאמס, סגן נשיא J Street למדיניות ואסטרטגיה*: "אם העסקה למכירת כמות גדולה של מערכות נשק מתקדמות ובעלות כוח הרס רב, לאיחוד האמירויות תצא אל הפועל, יהיה בכך בכדי להאיץ מרוץ חימוש אזורי ולהביא להחרפתם של סכסוכים אזוריים בתימן ובלוב שהינם בעלי השלכות קשות על אזרחי אותן מדינות ואשר פוגעים באינטרסים האמריקאים".

.

וויליאמס הוסיף: "מומחי ביטחון בארצות הברית ובישראל הזהירו מפני הסיכון המשמעותי בכך שטכנולוגיות מתקדמות דוגמת מטוסי ה-F-35 יועברו, בשוגג או במכוון לגורמים עויינים. *החשש הזה מקבל משנה תוקף נוכח העדויות שאיחוד האמירויות העבירו כבר ציוד צבאי אמריקאי לקבוצות המקושרות לאל קאעידה וקבוצות נוספות הפועלות בתימן, כמו גם לקבוצות חמושות בלוב הנמצאות תחת אמברגו של האו"ם*".
.
"בשעה שממשלת ישראל הצהירה רשמית כי איננה מתנגדת לעסקת המכירה המוצעת, מומחי ביטחון ישראלים רבים הזהירו כי *העברה של סוגי נשק באיכות ובכמות שכזו לאיחוד האמירויות, יכולה לפגוע ביתרון הצבאי האיכותי במזרח התיכון – אבן הפינה של ביטחון ישראל ש-J Street מחויבת להגן עליו*.

.

כאמריקאים תומכי ישראל המחויבים לפעול לשמירה על ישראל כמולדת הדמוקרטית של העם היהודי, אנו מקדמים בברכה את הסכמי הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות. אנו מאמינים כי *אם עקרון ה"שלום תמורת שלום", שעומד בבסיס אותם הסכמים חזק דיו, הוא יכול לעמוד על רגליו, ללא הצמדתו לעסקת רחבת היקף של הכנסת מערכות נשק עוצמתיות וקטלניות לאזור*, אשר תסכנה חיי אזרחים ותפגע בביטחון ארצות הברית ובנות בריתה".

.

עניין מרכזי

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

שיתוף:
מאמר קודםדנון: יש להפסיק החלטות שנתיות בגנות ישראל באו״ם
המאמר הבאמוקד משטרתי מיוחד לטיפול בעושק קשישים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.