כחול לבן התרסקה: גנץ נשאר עם ינקלביץ׳

זו ההתרסקות הגדולה, המהירה והכואבת בתולדות הפוליטיקה הישראלית. בני גנץ ריסק את כחול לבן ונשאר עם שלד של המפלגה עם מיליונים ממימון מפלגות ורק עם עומר ינקלביץ׳, זו חברת הכנסת האחרונה שהציבור רוצה לראות גם בכנסת הבאה.

 

גנץ נשא נאום מתוקתק שניכר כי התאמן עליו ממושכות. הוא נאמר בקול רועם ובפאתוס מיושן אך מאחורי המילים היפות לא נותר דבר אחרי נשירת ניסנקורן, חיימוביץ ונוספים.

 

גנץ אמר כי ״כחול לבן הצילה את המדינה.
נכון, נשכבנו על הגדר, יש האומרים על הרימון.
נכון, אנחנו משלמים על כך מחיר פוליטי כבד מאוד.

רבים השמיעו לי את המושג "מתאבד פוליטי"
זה לא עניין אותי אז, ולא מעניין אותי היום.

אני לא חושב על עצמי לרגע, אני חושב עליכם.

‏אך ורק מדינת ישראל עומדת לנגד עיני, גם בתשלום המחיר האישי הגבוה ביותר.

מעולם לא האמנתי לנתניהו-אבל הייתי מוכן לשתף איתו פעולה למען המדינה.

הוא לעומתי, בחר בדרך הרמייה, באי כיבוד הסכמים תוך הפקרת פרנסתם של מיליונים.

‏עד הבחירות, אנחנו נשמור על הממשלה מבפנים, אחריהן תהיה פה ברית של שותפות כנגד נתניהו ולמען מדינת ישראל.

.

״כחול לבן חזקה בראשותי תהיה חלק מוביל במהלכי התיקון. כפי שידענו להציל את ישראל מנתניהו, נדע גם לתקן, ולנווט אותה מהמים הסוערים, לחוף מבטחים״.

.

"בבחירות הקרובות יהיה מנהיג אחד שיפסיד, והרבה מפלגות ומנהיגים שינצחו והחיבור ביניהם ירכיב את הממשלה הבאה. אלה ימים לא פשוטים. מי שלא רוצה שילך. כאן תישאר קבוצה מלוכדת שלא כיסאות מובטחים להם – אלא עבודה קשה למען המדינה".

בתשובה לשאלת כאן חדשות בדבר עזיבתו הצפויה של גבי אשכנזי, אמר גנץ: "גבי חבר של שנים, אני משוכנע שיקבל את החלטתו בצורה נכונה. הוא שותף לדרך. בטוח שיחליט נכון עבור עצמו ויהיה חלק מהמסגרת שלנו בצורה זו או אחרת".

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםבית הדין לאתיקה פסק: להשעות את הנאשם נוני מוזס מ״ידיעות אחרונות״
המאמר הבאקבלו את המושיע התורן: רון חולדאי
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.