דיווח זר: לוחמי הקומנדו הימי הצמידו מוקשים לספינת ביון איראנית

שר הביטחון בני גנץ אמר באירוע לציון עשור למערכת כיפת ברזל כי "אנחנו נערכים בימים האלו להמשך העימותים האפשריים בדרום, בצפון, ולאיומים שאיראן מציבה לנו בין שבאופן ישיר ובין שבאופן עקיף על ידי שלוחיה במזרח התיכון". את הדברים אמר גנץ לאחר הפגיעה בספינה האיראנית בים האדום, המיוחסת לישראל.

.

ה״ניו יורק טיימס״ מצטט הבוקר גורם מודיעיני צבאי אמריקני הטוען בוודאות כי ישראל תקפה ספינת ביון איראנית וגרמה לה נזק.

 

התקיפה בוצעה אמש וכוונה נגד ספינה שנושאת סירות קטנות שבהן נעשה שימוש לצורך תקיפת אוניות סחר בבעלות ישראלית. הספינה היא אמנם אזרחית אך מופעלת בידי משמרות המהפכה האיראניים.

 

הספינה הותקפה בים האדום סמוך לחופי אריתריאה. על פי הדיווחים הזרים, לוחמים ימיים ישראליים הצמידו מוקשים לספינה וגרמו לה נזק. הספינה לא טובעה וככל הידוע אין נפגעים בנפש.

 

 

 

המאבק הישראלי איראני החריף בחודשים האחרונים אך שני הצדדים נזהרים בינתיים שלא להטביע אוניות אזרחיות או לגרום לאבדות בקרב אזרחים.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםאשליית השיגרה מסוכנת: עשרות ישראלים ממשיכים למות מידי יום מקורונה
המאמר הבאהאיש שתמיד מצליח לפשל: אין עתיד עם יאיר לפיד
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.