מבזקים

הון ראשון: איפה כדאי להשקיע את הכסף?

הדרך שבה תבחרו להשתמש בהון שנצבר במהירות לסכום גבוה תשפיע עליכם בטווח הקצר והארוך. במאמר הבא נציג בפניכם כמה אפשרויות ומסלולי השקעה ונביא טיפים לבחירה מושכלת

 

ההבדל בין משקיעים מתחילים ומנוסים הוא פיזור סיכונים. אנשים שרגילים להתעסק עם סכומי כסף גבוהים יודעים לזהות את היתרונות והחסרונות של כל מסלול השקעה, בעוד מי שמגלים בפתאומיות סכומים גבוהים בחשבון הבנק עלולים למצוא את עצמם מתוסכלים. במקרים קיצוניים ההון הראשוני הופך להפסד וגורר אחריו השלכות לטווח הארוך כגון מינוס בבנק, נטילת הלוואות ופשיטת רגל.

 

ההון הראשוני עשוי להגיע ממקורות שונים. יש כאלה שמקבלים אותו בעקבות ירושה, אחרים נתקלים בו בזכות עבודה חד פעמית שהניבה רווח יפה והצליחה מעבר למצופה וכמובן שתמיד קיים סיכוי לזכות בהגרלה. השאלה החשובה לפיכך היא מה כדאי לעשות איתו ומה מאפיין כל מסלול השקעה רלוונטי.

 

המסלול המסורתי: רכישת דירה ופתיחת עסק

 

לפי רוב אנשי המקצוע, המקום הנכון להשקיע בו כל סכום של הון ראשוני משמעותי הוא מסלול מסורתי וסולידי. כאן היתרון הוא שהסיכון נמוך בעוד הרווח מובטח. גם התשואה כמובן נמוכה, אך בעזרת השקעה מן הסוג הזה ניתן לצמוח ולייצר יציבות פיננסית לשנים הקרובות.

 

המסלול הנפוץ להשקעת הון ראשוני הוא רכישת דירה. כל מה שצריך לעשות הוא להשתמש בהון שנצבר לטובת נטילת משכנתא ולנצל את הסכום הכולל לטובת רכישת נכס. מאותו רגע רק נדרשת הכרעה לגבי השאלה האם להשתמש בנכס למגורים, או שמא להשכיר אותו ולהמשיך להפיק תשואה של כמה אחוזים בשנה.

 

מסלול שני להשקעה מסורתית הוא פתיחת עסק. כאן הסיכון גבוה יותר והעתיד פחות ברור, אבל גם התשואה גבוהה בהתאם. בנוסף, פתיחת עסק מתאימה לעצמאיים או למי שמנוסה בתחום. לא כדאי לעבור מעבודה כשכיר ישירות לפתיחת עסק ורצוי להביא בחשבון את כל השיקולים הנלווים.

 

המסלול למסתכנים: השקעה בשוק ההון

 

אי אפשר לדבר על השקעת הון ראשוני בלי להזכיר את שוק ההון. זה המקום שאליו מגיעים כספי הציבור, קרנות הפנסיה, חברות הביטוח והמשקיעים הפרטיים. עם זאת, גם בתוך שוק ההון קיימים הבדלים בין מסלולי ההשקעה.

המסלול הסולידי של השקעה בשוק ההון כולל רכישה של אגרות חוב. את אגרות החוב רוכשים מול ממשלות ומדינות שונות ברחבי העולם, בתמורה לתשואה מסוימת שנקבעת פחות או יותר מראש. המסלול האלטרנטיבי הוא השקעה במניות או רכישת אגרות ערך אחרות שנחשבות מסוכנות יותר. גם כאן, ככל שהסיכון עולה כך אמורה גם התשואה הפוטנציאלית לעלות ובסופו של דבר ההחלטה היא פונקציה של מבנה אישיות, צרכים והעדפות.

לסיכום, כדאי להשקיע הון ראשוני בתבונה. רצוי להתאים את סוג ההשקעה לתכניות לעתיד ולהכיר את היתרונות של כל מסלול מחוץ ובתוך שוק ההון.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן