מבזקים

כל מה שצריך לדעת על רישיון בינלאומי

הנפקת רישיון בינלאומי יכולה למנוע עימותים מול רשויות החוק במדינת היעד שבה מתכננים לבקר. איך מוציאים רישיון כזה עוד לפני הטיסה, כמה זה עולה ומדוע מדובר באפשרות המומלצת והטובה ביותר? קבלו את כל מה שצריך לדעת על הנושא

 

רישיון בינלאומי מאפשר לנהוג על רכב פרטי בחו”ל ללא דאגות. הבעיה היא שבכל מדינה יש הנחיות מעט שונות לגבי הוצאת רישיון מן הסוג הזה, מה גם שקיימות דרישות סותרות אצל חברות ההכשרה. הפתרון הוא להכין שיעורי בית מראש ולא לשכוח לברר מה התנאים של השכרת רכב בחו”ל מבחינת דרגת הרישיון המבוקשת.

 

קודם כל, רישיון בינלאומי תקף רק במידה והוא מוצג עם רישיון ישראלי בתוקף. לכן צריך לוודא שהרישיון הישראלי בתוקף לכל אורך השהות בחו”ל, עם עדיפות לתקופה כמה שיותר ארוכה גם אחרי תאריך הנחיתה המשוער. שנית, יש מדינות שמכירות ברישיון הנהיגה הישראלי הממוחשב בכפוף להגבלות. למרות שתמיד רצוי לנחות ביעד עם רישיון מקומי, ההכרה ברישיון הישראלי עשויה לחסוך חלק מעוגמת הנפש.

 

איך מצטיידים ברישיון נהיגה בינלאומי?

 

רישיון נהיגה בינלאומי שמונפק בישראל תקף למשך שנה קלנדרית אחת מיום הוצאתו והוא מוכר במעל 170 מדינות. מי שמעוניין להצטייד ברישיון כזה טרם היציאה מהארץ צריך לגשת לאחד הסניפים של טלדור או ממסי יחד עם רישיון נהיגה ישראלי ולשלם אגרה בסך 16 ש”ח. במידה ומבקש הרישיון לא יכול לגשת בעצמו, הוא יכול לשלוח אדם אחר בשמו יחד עם ייפוי כוח חתום.

עוד רצוי לברר מול חברות ההשכרה מה הנוהל לגבי רישיון נהיגה בינלאומי ובמידת הצורך להשאיר פנייה באתר האינטרנט או במוקד הטלפוני. נכון להיום קיימות גם מגבלות שונות אצל מדינות שמאפשרות נהיגה עם רישיון ישראלי ממוחשב, ומגבלות שחלות על הרישיון הבינלאומי עצמו.

 

באוסטרליה לדוגמא הרישיון הבינלאומי תקף ל-3 חודשים מרגע הכניסה למדינה, בעוד באיטליה הוא תקף לשנה וכך גם באירלנד ובארצות הברית. בבלגיה הרישיון הבינלאומי תקף לחצי שנה ואותו דבר בבריטניה, גרמניה והולנד. לשם השוואה, בהונגריה תקף הרישיון לנהגים מעל גיל 18 למשך 12 חודשים וכך גם בשוויץ וטורקיה.

 

נהיגה ברכב פרטי: האפשרות המומלצת ביותר

 

נחיתה ביעד חדש היא הזדמנות מעולה לנצל את היתרונות של השכרת רכב ורישיון נהיגה בינלאומי. את הימים הראשונים אפשר עדיין להעביר בתחבורה ציבורית, אך הרכב הפרטי הוא הדרך היחידה לגלות את העיר והסביבה בלי מגבלות. בעזרת הרכב הפרטי ניתן לשמור על עצמאות מלאה, לחסוך בהוצאות ולשדרג את החופשה.

 

נכון להיום, נהיגה ברכב פרטי היא האפשרות המומלצת ביותר גם עבור מי שמתכנן להתנייד ולנסוע בחו”ל. ניתן להנפיק את הרישיון הבינלאומי בעלות נמוכה ובתוך כמה שעות בלבד ואין שום סיבה לוותר עליו – בעיקר לאור היתרונות הברורים.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן