מבזקים

בריחת שתן בעבודה – יש איך להתמודד

מי שרוצה להתמודד עם בריחת שתן צריך קודם כל להבין מה גורם לתופעה. בהמשך ניתן לאמץ סגנון חיים מסוים ולבחור מוצרי ספיגה מתאימים. הנה כל הפרטים

 

בריחת שתן היא תופעה רווחת ששכיחה יותר אצל נשים מאשר בגברים. לפי מחקרים שונים, 25%-51% מהנשים חוות דרגה כלשהי של בריחת שתן, בעוד בקרב גברים נעה השכיחות בין 3%-11% בלבד. עם זאת, שכיחות התופעה עולה עם הגיל בקרב שני המינים ועלולה לפגוע בצורה משמעותית בתחושת הביטחון.

 

עבור רוב האנשים שסובלים מבריחת שתן, המשמעות האמיתית של הנתונים היא קושי יום-יומי שאינו מאפשר קיום שגרה תקינה. בריחת שתן בעבודה למשל עלולה לפגוע בכושר ההשתכרות ובמקרים מסוימים לבוא על חשבון ימי עבודה שלמים, תיאום פגישות מחוץ למשרד והשתלמויות. עם זאת, יש דרך להתמודד עם תופעות כאלה וקודם כל צריך לדעת מתי זה עלול לקרות.

 

כך תמנעו בריחת שתן

 

בריחת שתן בעבודה עלולה לקרות במאמץ, מתוך דחיפות, על רקע תפקודי או בגלל מילוי יתר. חשוב להכיר את המאפיינים של כל תופעה וכך להתמודד איתה טוב יותר גם במשרד. בריחת שתן במאמץ למשל מתרחשת במצבים שבהם הלחץ התוך-בטני עולה בבת אחת, כמו במהלך שיעול, עיטוש, צחוק ופעילות ספורטיבית מאומצת. מנגד, בריחת שתן מתוך דחיפות מתרחשת בהמשך לתחושה חזקה ופתאומית של צורך לרוקן את השלפוחית בצורה שלא ניתן לעמוד בפניה.

 

בשביל להתמודד עם בריחת שתן במאמץ בעבודה צריך לרוקן את השלפוחית לעיתים קרובות. זה יעזור גם למניעת מצבים של בריחת שתן מתוך דחיפות ובאופן כללי בריא יותר לעומת התאפקות. היות ואי אפשר להימנע לגמרי מצחוק, עיטוש ושיעול, ריקון של השלפוחית לעיתים קרובות יספק פתרון מיידי ויעיל לתופעה של בריחת שתן בעבודה.

 

לשם השוואה, מצב של בריחת שתן ממילוי יתר נוצר עקב חסימה במוצא השלפוחית, או פגיעה ביכולת של השריר שנמצא בדופן השלפוחית להתרוקן כראוי. כמו כן, בריחת שתן על רקע תפקודי שכיחה אצל אנשים שלוקים במחלה שגורמת למגבלה בניידות ואצל גברים ונשים שמתקשים להגיע בזמן לשירותים. בשני המקרים האלה ההתמודדות מחייבת מעורבות רפואית ושימוש במוצרי ספיגה.

 

מת כדאי להשתמש במוצרי ספיגה?

 

כיום ניתן להשיג מוצרי ספיגה למבוגרים שיכולים לעזור בהתמודדות עם בריחת שתן. מוצרים כאלה מתאימים למי שסובלים מבריחת שתן על רקע דלקת בדרכי השתן, הריון, נטילת תרופות או צריכת מזון ומשקאות שמגרים את שלפוחית השתן בצורה יוצאת דופן.

 

בנוסף, היתרון של המוצרים הוא בהתמודדות עם בריחת שתן שנגרמת בגלל נזק לרקמות ולעצבים ברצפת האגן בעקבות לידות, בגלל היחלשות של רקמות תומכות בגילאים מבוגרים ובגלל מחלות וגידולים. השימוש במוצרי ספיגה לא ניכר למתבונן מבחוץ והם אידיאליים להקלה על התופעה במהלך ימי עבודה ארוכים.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן