מבזקים

כל מה שצריך לדעת לפני שפותחים מסעדה

ענף המזון ומשקאות מתאפיין בתחרותיות ותנודתיות רבה. הדרך לשרוד בתחום היא להשקיע באלמנטים חשובים כמו עיצוב, גיוס עובדים, שיווק ושימור לקוחות. רוצים לצמצם סיכונים? הנה המתכון המלא להצלחה

 

פתיחת מסעדה היא חלום של הרבה גברים ונשים ברחבי הארץ. העיסוק בענף מזון ומשקאות מביא איתו יוקרה מסוימת, מזוהה עם תרבות הפנאי ומלווה גם בתחושת סיפוק ואתגר.

 

בתוך כך, יש להביא בחשבון שהוא מתאפיין גם בתנודתיות רבה ובתחרותיות מוגברת. חדשות לבקרים אנו שומעים על מסעדות ובתי קפה שנסגרים, לכן חשוב לתכנן מראש את המהלכים קדימה ולדעת על מה לשים דגש.

קודם כל, צריך לדאוג להיבט הבירוקרטי של פתיחת מסעדה ואפשר להתייעץ בנושא הזה עם אנשי מקצוע. רוב ההנחיות שקשורות לחתימת חוזים והתנהלות מול העירייה יהיו ברורות יותר לאחר התייעצות עם עורך דין, מה גם שאין אפשרות חוקית לפתוח מסעדה בלי לסיים את השלב הזה. מיד לאחר מכן צריך לעבור לאלמנטים חשובים אחרים ולהשקיע בהם זמן וכסף.

 

עיצוב: אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני

 

מסעדות נסגרות כי הן לא מצליחות להרשים את הסועדים ברגע שבו הם עוברים דרך הדלת. הפתרון לזה הרבה יותר פשוט מכפי שנהוג לחשוב, כי בסך הכל צריך להשקיע ברכישת ריהוט למסעדות ולהתאים אותו לעיצוב הכללי.

אין לכם הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני והעיצוב הכללי יקבע עד כמה הלקוחות ייהנו מהארוחה. בחרו עיצוב שאתם אוהבים, מקמו ריהוט פונקציונאלי ואסתטי והציבו את הנוחות של הסועדים בראש סדר העדיפויות.

 

גיוס עובדים: כרטיס הביקור שלכם

 

העובדים שמוציאים את המנות מהמטבח ומביאים לסועדים את החשבון הם כרטיס הביקור שלכם. זה מה שהלקוחות יזכרו כאשר הם ייצאו מהמסעדה ועל זה הם ידברו אם האוכל טוב וטרי. לפיכך, עליכם להשקיע בגיוס צוות מתאים ולא להתפשר על רמת ההכשרה שלו.

 

השאירו את העובדים הטובים שלכם מרוצים וזכרו שמדובר בהשקעה משתלמת. עודדו אותם להיות מעורבים בתהליך קבלת ההחלטות, שמעו מה יש להם לומר והישארו פתוחים לרעיונות חדשים. שתפו פעולה עם העובדים ותראו איך האווירה במסעדה הופכת להיות טובה יותר.

 

שיווק ושימור לקוחות: הופכים אורחים ללקוחות

 

מסעדה מצליחה היא כזו שבה עוברי אורח הופכים ללקוחות קבועים. גם שיווק במאות אלפי דולרים לא יהפוך את המקום שלכם להצלחה מסחררת כל עוד לא תייצבו אותו, ואת זה אפשר לעשות רק באמצעות שימור לקוחות.

 

הסוד הוא לשלב בין מאמצי שיווק, פרסום וקידום מכירות לבין שימור לקוחות ולתת לכל סועד תחושה שהוא נמצא במקום הנכון. זה עשוי לקחת זמן אך שווה את המאמץ ומחייב אתכם להישאר עם אצבע על הדופק. אל תפחדו לערוך שינויים וודאו שאתם נמצאים על המסלול שבו תכננתם להיות כאשר פתחתם את העסק.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן