מבזקים

טבע זר קרוב (יחסית) לבית

גאורגיה או כפי שאנו הישראלים מכנים אותה – גרוזיה, הפכה ליעד פופולארי אליו נוהרים רבים ובעיקר מי שמחפש את החו”ל הקרוב, את המסורת והתרבות העתיקה וכמובן את הנופים המדהימים שמצליחים להחסיר נשימה. מה שמאפיין את גרוזיה בעיקר, הוא הנופים המגוונים הפזורים בה ובעיקר העובדה שזוהי ארץ הררית, ובשטח יחסית קטן, ניתן למצוא מדבריות אל מול יערות, פסגות מושלגות אל מול אזורים טרופיים וטבע אל מול ערים שוקקות ועל כן אם גם אתם שוקלים טיול בלתי נשכח לגרוזיה, הרי שנכון לשקול ברצינות טיול באמצעות ג’יפ, שיצליח להעביר אתכם בקלות ונוחות בכל אותם אזורים מנוגדים.

 

למה גאורגיה ולמה בגי’פ

 

גאורגיה (גרוזיה), היא מדינה מדהימה ביופייה המאפשרת טיול בהרכבים שונים וביניהם: משפחתיים, טיולי זוגות, טיול עם ילדים, לפני או אחרי צבא ועוד. הדרך הנכונה ביותר וזו שבאמצעותה תפיקו את מרב ההנאה היא טיול באמצעות ג’יפ, רק כך תצליחו לטייל בנוחות ושלמות בנופיה ההררים והפראיים של המדינה. טיול ג’יפים יאפשר לכם לעבור בדרכי העפר ובמעברי ההרים ישירות אל הכפרים המסורתיים אליהם לא ניתן להגיע ברכב שאינו רכב שטח והרי כפרים אלו הם סיבה מספיק טובה כדי להתנייד ברכב שטח או לצאת אל טיול ג’יפים בגאורגיה .

 

אם הצלחתם להגיע לגאורגיה, קחו בחשבון את המקומות הבאים ורשמו לעצמכם כי ביקור בהם, הוא שיהפוך את הטיול למושלם והרי אלו הם:

  • ורדזיה – עיר מערות עתיקה החצובה כולה בסלע – מוכרת כאחד מאתרי התיירות הייחודיים יותר בגרוזיה. הסלע מתנוסס לגובה של 13 מפלסים.
  • אחלציה – עיירה עתיקה בגובה מעל 1000 מטר מעל פני הים, אותה חוצה נהר פצחובי. באזור ניתן להתרשם מארכיטקטורה מרהיבה ואף להכיר את הקהילות היהודיות שחיו בה במאה ה- 12.
  • חבל סוונטי – ממוקם ברכס הגבוה של הקווקז ומוקף פסגות גבוהות המכוסות שלג במרבית ימי השנה – רבים טוענים כי אזור זה הוא האזור היפה ביותר בגרוזיה.
  • קזבגי וכנסיית השילוש הקדוש – סמוכה לגבול עם רוסיה ומעליה מתנוסס לגובה של מעל 5,000 מטר הר הקאזבק – פסגתו מושלגת מרבית מימי השנה, מה שמקנה לאזור יופי מרהיב ויוצא מהכלל.

כל עוד יצאתם אל אחד או יותר מאזורים אלו, הרי שהטיול יהיה נצור בזיכרונכם, אך שימו לב כי הדרך הטובה ביותר לטייל בין הנופים המרהיבים של אזורים אלו, היא באמצעות טיול ג’יפים בגאורגיה, או לחילופין באמצעות רכב שטח אותו תשכרו לשם הטיול.

 

 

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן