מבזקים

5 מיתוסים על קונדומים

קונדום הוא אמצעי המניעה היעיל, הנפוץ והנוח בעולם אך יש עדיין המון מיתוסים לא נכונים לגביו. במאמר הבא נרכז אותם עבורכם ונסביר לכם כיצד לקיים יחסי מין מוגנים

 

יחסי מין יכולים להיות אירוע נפלא לשני הצדדים כל עוד הם מתקיימים בהסכמה ובאופן בטוח. עם זאת, יש מיתוסים שלמים סביב הנושא ורובם קשורים לקונדומים. הנה 5 מהם:

  1. שני קונדומים יגבירו את ההגנה

שני קונדומים לא מגבירים את ההגנה מפני מחלות מין או כניסה להריון, אלא רק את הלחץ סביב איבר המין הגברי. הם מקטינים את זרימת הדם, עלולים להפחית את הזקפה ואף לגרום להחלקה של הקונדום ולהשגת התוצאה ההפוכה מהרצוי. בקיצור, אין שום סיבה להשתמש בשני קונדומים ואפשר להסתפק באחד.

  1. אפשר לאלתר קונדום

אי אפשר לאלתר קונדום ואפילו ניילון נצמד או בלון לא יעניקו את אותה רמה של הגנה וביטחון. כמו כן, עדיף לקנות קונדומים כי ניתן להשיג אותם בקלות ובמגוון רחב של גדלים, סוגים, דגמים, צבעים, ריחות וטעמים. לחילופין, כל אלתור לא יהיה טוב לשימוש כקונדום ועלול בקלות להיקרע.

  1. קונדום פוגע בהנאה

גם המיתוס שלפיו קונדום פוגע בהנאה כבר הוכח כלא נכון בעליל. קונדום יכול להגביר את ההנאה עבור שני הצדדים, הוא מעניק תחושה של ביטחון שאין לה תחליף במערכות יחסים קצרות וארוכות והוא מומלץ בטווח רחב של גילאים.

הקונדום הוא אמצעי המניעה הנפוץ בעולם והוא הפך לכזה בגלל אחוזי ההצלחה הגבוהים שלו במניעת העברת מחלות מין, הריון ובעיות לא רצויות אחרות.

  1. אין צורך בקונדום אם נוטלים גלולות

גלולה, מדבקה או טבעת למניעת הריון הם כולם אמצעים בטוחים מאוד ואין צורך באמצעי מניעה נוסף מבחינת הריון. מנגד, אף אחד מאמצעי המניעה הללו לא מגן מפני מחלות מין. מומלץ להתעקש על שימוש בקונדום בתחילת מערכות יחסים חדשות ולהמשיך איתו לפחות בחודשיים הראשונים גם כדי למנוע הריון לא רצוי וגם כדי להשיג הגנה נגד מחלות מין.

אחרי 3 חודשים יכולים בני הזוג לבצע בדיקת נוגדנים לאיידס ובמידה והיא שלילית, ניתן להפסיק את השימוש בקונדום כדי להמשיך עם שאר אמצעי ההגנה בלבד. בכל מקרה, הנקודה היא שתמיד יש צורך בקונדום כדי להגן מפני מחלות מין ואין אמצעי מניעה אלטרנטיביים לזה.

  1. לא נכנסים להריון בפעם הראשונה שמקיימים יחסי מין

המיתוס הזה אמנם לא קשור ישירות לקונדומים, אבל הוא בהחלט עשוי להשפיע על מי ששוקל להשתמש בהם. חשוב להבין שאישה יכולה להיכנס להריון גם אם זו הפעם הראשונה שהיא מקיימת יחסי מין. רצוי בכל מקרה לפנות לרופא לפני שמתכננים לקיים יחסי מין לראשונה ולקבל ייעוץ על אמצעי מניעה, אך חשוב לא פחות להחזיק קונדום בהישג יד.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן