מבזקים

המדריך המלא לשינה רצופה

התעוררות באמצע הלילה פוגעת באיכות החיים וביכולת של הגוף להתאושש מתלאות היום יום. אז איך מבטיחים שינה רצופה? קבלו את המדריך המלא

 

שינה רצופה היא תנאי לאיכות חיים. כאשר הגוף לא משלים מחזורי שינה או לא מגיע למספר שעות השינה המומלצות עבורו, כל המערכות החיוניות נפגעות ובשלב מסוים אף עלולות להפסיק לתפקד. זה אומר שהתעוררות באמצע הלילה היא לא רק מטרד אלא נושא שצריך לטפל בו ברצינות. השאל היחידה היא כיצד עושים זאת ומאיפה מתחילים.

 

בראש ובראשונה, כדאי לכל אחד ואחת לבדוק על מה הם ישנים והאם הם מקבלים את התמיכה האורטופדית המתאימה. בני זוג למשל צריכים לישון על מיטות זוגיות כי אחרת לא יהיה לגוף שלהם מספיק מקום להתרווח, מה שיגרום לתחושת חוסר נוחות ויקיצות מיותרות. מנגד, אנשים שסובלים מכאבי גב נדרשים לבדוק מאיזה חומר מיוצר המזרן ומה יכולת הספיגה שלו.

 

מה אוכלים ושותים בערב?

 

יש סיבות שונות שבגללן אנשים נוטים להתעורר באמצע הלילה. אצל חלק זה קשור לבעיות פיזיולוגיות, אחרים קמים מהמיטה כדי ללכת לשירותים וגברים ונשים בגילאים שונים סובלים מלחץ ודחק שפוגעים להם באיכות השינה. בכל מקרה, לנו יש אחריות מסוימת שמתחילה בהתאמת לוח הזמנים לצורך בשינה רצופה.

 

מומלץ להפחית צריכת קפאין ואלכוהול ובכל מקרה לסיים לגמרי עם שתיית הקפה כ-5-6 שעות לפני השינה. בהמשך, אפשר לוותר על ארוחות גדולות לטובת ארוחות קלילות יותר וניתן גם לשלב ארוחת לילה כל עוד יש בה את אבות המזון והיא לא מכבידה על הגוף. האידיאל הוא לאכול 3-4 שעות לפני השינה, אך אין סיבה להיכנס למיטה רעבים.

 

בנוסף, פעילות גופנית בשעות הערב גורמת לתחושת עייפות אך היא עלולה דווקא לפגוע בשינה הרצופה. הסיבה לכך קשורה לאופן שבו הגוף משחרר אדרנלין ולהשפעה שלו על היכולת להירדם ולישון. במקום זה, ניתן לסיים את הפעילות כ-4 שעות לפני שהולכים לישון וכך ליהנות מכל העולמות.

 

כל מה שמעיר אתכם

 

יש גם דברים קטנים שנמצאים בבית או בחדר ועלולים להעיר אתכם בצורה לא טבעית באמצע הלילה. הדוגמא הכי טובה לזה היא האור הכחול שנשקף ממסכים ושעונים דיגיטליים, אז עכשיו זה הרגע הנכון להוציא לגמרי מהחדר את כל המכשירים האלקטרוניים. בנוסף, רצוי לנצל את ההזדמנות על מנת להחשיך חלונות ולמנוע מתאורה מלאכותית שמגיעה מהרחוב לפגוע בשעון הביולוגי.

לבסוף, ייתכן ואתם באופן אישי סובלים מרגישות מסוימת לרעשים או לפערי טמפרטורות. הפתרון היסודי יהיה בידוד תרמי ואקוסטי בכל רחבי הבית, בעוד פתרון נגיש יותר יהיה לסגור היטב חלונות, דלתות ותריסים. כמו כן, זכרו שבשביל לישון טוב אתם צריכים להיכנס למיטה עייפים: אם תיכנסו מוקדם יותר, גם לא תצליחו להירדם וכנראה גם לא תישנו ברצף.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן