מבזקים

כך תהפכו את הבית שלכם לטכנולוגי יותר

הטכנולוגיה נמצאת סביבנו בהמון מקומות אבל נדמה שדווקא בבית אנחנו לא תמיד ממצים את הפוטנציאל שלה. אז מה עושים? פשוט מוסיפים כמה גאדג’טים מהרשימה ומצטרפים למאה ה-21

 

העידן הנוכחי מביא איתו חידושים רבים שעליהם אנשים בתקופות קודמות אפילו לא העזו לחלום. אחרי שהתרגלנו לאינטרנט ולמכשיר הנייד, מסתבר שהטכנולוגיה ממשיכה לשאוט קדימה ולהשפיע על כל היבט בחיים שלנו. מצד שני, נדמה שדווקא בתוך הבית אנחנו מפספסים קצת את הפוטנציאל של המאה ה-21.

 

הפתרון הוא כבר עכשיו לשלב מכשירי חשמל קטנים עם תועלת גדולה בתוך הבית. זה יכול להתחיל עם סטרימר שמזרים תכנים ישירות מהמכשיר הנייד למסך הגדול, או עם קונסולת משחקים שתחליף את המחשב הישן והמסורבל שתופס מקום על השולחן. בין לבין, מומלץ להכניס לבית את העוזרת הקולית “אלכסה” של אמזון ואפשר גם לנסות את “גוגל הום” של גוגל.

 

האם הבית שלכם חכם?

 

דרך יסודית יותר להפוך את הבית לטכנולוגי יותר היא לעשות אותו חכם. במילים פשוטות, בית חכם הוא מבנה בעל מערכת שליטה ממוחשבת. מהרגע שבו מערכת השליטה הופכת להיות ממוחשבת, גם החיים הופכים להיות קלים.

מערכת שליטה ממוחשבת פועלת באמצעות שילוב בין חיישנים, מפעילים מבוקרים וברזים. את הפיקוח על הבית החכם תוכלו להשיג באמצעות בקרים, מעבדים ומחשבים ויש גם שיטות לשלב חלק מהטכנולוגיה החדשה בתוך מערכות בניין מסורתיות של צנרת וחשמל. לדוגמא, ניתן להחליף מפסק חשמל רגיל במפסק מבוקר ולשלוט בתאורה בחדרי הילדים, בסלון ובחדרי השינה באמצעות אפליקציה.

 

אם אתם רוצים להשתמש בטכנולוגיה על מנת להשביח את הנכס, כדאי לכם לבחור בהתאם את דרגות האוטונומיה. מערכות משוכללות במיוחד פועלות בעצמאות יחסית ודרכן ניתן לדאוג להשקיית הגינה ללא מעורבות המפעיל, להצללת תריסים לפי תנאי התאורה ולסגירת חלונות בהתאם לטמפרטורה ולגשם.

 

היום גם לדברים יש אינטרנט

 

אי אפשר לדבר על הטכנולוגיה הביתית בלי להזכיר את “האינטרנט של הדברים”, או באנגלית IOT. זו רשת של חפצים פיזיים שכולנו מכירים, אך הפעם הם כבר משובצים באלקטרוניקה, תוכנות וחיישנים שמאפשרים לחבר אותם לאינטרנט. הרשת הזו מובילה כבר היום את התשתית של הבית החכם אך השימושים בה בינתיים מוגבלים.

 

בשביל להפוך את הבית שלכם לטכנולוגי יותר עם האינטרנט של הדברים תצטרכו להחליף חלק ממכשירי החשמל. בין היתר, תמצאו שיש מכונות כביסה שמשתמשות בשירותי האינטרנט האלחוטי לניטור והפעלה מרחוק, מערכות אבטחה עם גישה מכל דפדפן וכמובן ניהול חכם של מערכות חשמל כמו דוד חשמלי.

 

בסופו של דבר, הפיכת הבית לטכנולוגי כרוכה בהוצאה כספית אך מדובר בהשקעה משתלמת. זו דרך טובה לשפר את איכות החיים ובעזרתה ניתן גם ליישר קו עם המגמות של העידן הנוכחי – עוד לפני שזה הופך לסטנדרט.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן