מבזקים

להוציא יותר מהמשרד – טיפים לעיצוב משרדים שכדאי להכיר

המשרד הוא אחד המקומות המעניינים מבחינת ההשפעה של העיצוב עליו. מדובר במקרים רבים במקום שבו אנו מבלים את מרב שעות היממה ושמתרחשים בו שלל פעילויות ואינטראקציות ושעל פי מחקרים מושפעים באופן ישיר מן העיצוב והאווירה שבו.

אז נכון שעיצוב משרד מעולה אינו יכול להחליף שיטת עבודה וניהול טובים אבל הוא בהחלט יכול לעזור לכם להפיק הרבה יותר מהקיים וכפי שידוע – לעתים קרובות זה בדיוק ההבדל בין הצלחה לכישלון.

לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לעצב את המשרד באופן הנכון וכן – גם משרד קטן צריך לדעת כיצד לעצב ולהשקיע בו את המאמץ הראוי.

 

מהו עיצוב נכון של משרד

 

המילה עיצוב מעלה אצל רובנו אסוציאציות של סביבה יפה למראה שמתמקדת בצבעים, רהיטים ועוד אלמנטים כאלה ואחרים שתורמים למראה הכללי. כל זה מאוד נכון אך כפי שניתן לראות עיצוב משרדים הוא הרבה יותר מכך.

עיצוב של משרד מתחיל כבר בתכנון שלו כשהמטרה היא לספק את סביבת העבודה הטובה והיעילה שתשרת את הצורך העסקי באופן הכי טוב שהרי איננו מעוניינים במשרד יפה אך לא נוח או כזה שנראה מעולה אך אינו מנצל את החלל באופן המיטבי.

אם נסכם את כל זה במשפט אחד, אפשר לומר שזאת לא חכמה לעצב משרד יפה – החכמה היא לעצב משרד יפה ופונקציונלי שמשרת את מטרות העסק באופן הכי טוב.

 

זכרו שהמשרד הוא מקום עבודה

 

וככזה הוא חייב לספק את הסביבה העיצובית התומכת ביותר האפשרית.

מחקרים רבים מצביעים על קשר ישיר בין עיצוב המשרד ובין מצב הרוח והתפוקה של העובדים ואם אתם רוצים לייצר מקום עבודה נעים, עליכם לתת את הדעת לבחירת תאורה מתאימה וצבעים נכונים שיחד ייצרו את האווירה המושלמת.

 

עיצוב יצירתי ליצירתיות שלכם

 

בהמשך לסעיף הקודם, צריך לזכור שהעיצוב עובד בשני הכיוונים. כלומר אנו לא רוצים ליצור סביבה לא נעימה מצד אחד אך לבטח יכולים לרתום את עיצוב המשרד על מנת ליצור סביבה יצירתית שתעורר תחושות ורגשות מתאימים לעבודה נעימה ופרודוקטיבית.

דוגמאות טובות יכולות להיות שימוש בשילובים של גווני כחול ואפילו כתום אך צריך לזכור שכל חלל צריך לעתים ליצר הרגשה אחרת כך שלובי הקבלה יצבע בצבעים אחרים (כמו צהוב) אשר ירשימו את הנכנסים ויצרו בהם הרגשה אופטימית ופתוחה.

בכל אופן חשוב מאוד לזכור שאת הצבעים צריך לבחור עם מעצבת פנים כך שהשילובים יהיו מוצלחים, שלא נגרום לחלל להראות קטן ומחניק וכמובן, שנוכל לשדר את רוח החברה באמצעות שילוב של צבעי הלוגו לדוגמה.

 

 

סביבת עבודה נוחה וארגונומית

 

עיצוב משרד לא מתייחס רק לרגש או למראה והוא צריך לספק התייחסות לתנאי העבודה ובכלל זה ריהוט מתאים, ציוד ארגונומי וכל אלמנט שיכול להקל את השהייה ולהפוך אותה לנעימה ורגועה יותר.

עבודה בסביבה ארגונומית משפרת את הריכוז, את התפוקה ואפילו מונעת פציעות בקרב העובדים.

 

משרד שמשקף את רוח העסק

 

עמידה בכל היעדים שהוגדרו עד כה מהווה משימה לא פשוטה ואם לוקחים בחשבון את העובדה שהכל צריך להתנהל במגבלות התקציב וחשוב מכך – ברוח העסק, מדובר כבר באתגר של ממש.

משרד מעוצב הוא לא רק משרד יפה שמספק סביבת עבודה תומכת ובניגוד לעיצוב בתים, הוא צריך לשקף את העסק כך שכל מי שיכנס ידע בדיוק לאן הוא הגיע.

 

איך מצליחים לשלב את כל הדרישות?

 

עיצוב משרדים יעיל ועדכני יתבצע לרוב על ידי איש מקצוע בדמותה של מעצבת פנים שמתמחה בכך וככל שהמשרד גדול יותר וככל שישנם יותר אילוצים, כך תפקידה של מעצבת הפנים מקבל חשיבות גבוהה עוד יותר.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן