ברק, פייגלין ואורלי לוי לא עוברים את החסימה

עמיר פרץ מרכז אחרי נצחונו את מאמציו לאחד קולות עם אורלי לוי. יש הסבורים כי האמירה על נכונות לאחד כוחות עם אהוד ברק היא אמירה מן השפה אל החוץ ואולם הבוקר אמר פרץ כי אינו שולל אפשרות לצרף את העבודה למפלגתו של אהוד ברק ולהתמודד כשהוא במקום השני אחרי ראש הממשלה ומי שהיה יושב ראש מפלגת העבודה בעבר.

 

פרץ אמר היום: “אני אשקול כל מהלך שיהיה לטובת המדינה, שייצור סיכוי לבנות גוש גדול שיחליף את ממשלת נתניהו. יצירת גוש ופתיחת אפשרות לקואליציה עם גורמים נוספים היא המשימה העיקרית שלי”.

.

“מה שמעניין אותי זה איך בונים אלטרנטיבה אלקטורלית – אבל אידיאולוגית. שני הדברים גם יחד צריכים ללכת. זה מה שיעמוד לנגד עיניי, ונבדוק בהחלט מה הדרך הנכונה”, דברי עמיר פרץ.

 

על פי חלק מהסקרים גם ברק, גם פייגלין וגם לוי אינם עוברים את אחוז החסימה בעוד שהעבודה עם פרץ שומרת על כוחה ואולי אף מתחזקת במנדט שניים. לעומת זאת, מרץ בראשות ניצן הורוביץ שוב מתנדנדת באזור אחוז החסימה.

 

בסקרים השונים מאבדות שתי הגדולות מכוחן. רשימת הליכוד עם כחלון יורדת מ-39 עכשיו ל-31 בעוד שכחול לבן יורדת מ-35 ל-29 מנדטים.

 

 

ובסקר ערוץ 12 זה המצב:

 

 

קודם לכן, איציק שמולי אכל אותה בגדול. באופן משפיל. מילא להפסיד לפרץ, אבל לסיים אחרון בפריימריז דקה וחצי אחרי שניצח את שניהם בפריימריז הקודמים לפני חודשים ספורים – זו בושה ענקית.

 

שמולי הובס בגלל האופי ההפכפך חסר עמוד השדרה של מצביעי המפלגה האבודה אך גם ואולי בעיקר כי טעה בגסות פוליטית של טירון כשהעתיר מחמאות וקיבל תמיכה מאהוד ברק.


.

מתפקדי העבודה אמרו בקלפי בקול גדול: לא רוצים את ברק ולא מעוניינים לחבור אליו. ברק הוא סוס פוליטי מת ושום עוגיות יקרות שהוא מחלק במסיבות עיתונאים במלונות פאר לא ישנו את התמונה. האפקט המזיק היחיד יהיה לזנב מנדט מכחול לבן ולא לעבור את החסימה. הביתה!

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי