ארדואן הסגיר את אל בגדאדי תמורת הסרת הסנקציות מעל טורקיה

הערכה גורמי מודיעין:
ארדואן הסגיר את אל בגדדי לאמריקנים כאתנן לטראמפ כדי להסיר את הסנקציות הכלכליות שהןטלו עליו בעקבות כיבוש צפון סוריה וסילוק הצבא האמריקני מהאזור.

.

אם יתבררו הידיעות כנכונות ואכן מנהיג דאעש אלבגדאדי חוסל במבצע אמריקאי באידליב צריך להיות תמים כדי להאמין שהעיתוי מקרי. לפי חלק מהמקורות המידע על מיקומו של הארכי מחבל הועבר לאמריקאים על ידי המודיעין הטורקי כחלק מהעסקה בין טראמפ לבין ארדואן באשר לצפון סוריה.

 

.

הדבר מחזק את הטענות שנשמעו בשנים האחרונות כי טורקיה מסייעת לארגון הטרור הרצחני או לפחות מעלימה עין מפעילותו. ארדואן בגד היום במנהיג הארגון ששירת את האינטרסים שלו עד כה. מחר הוא לא יהסס לבגוד בטראמפ לצורך האינטרסים שלו.

.

ודאעש? אם המנהיג אכן חוסל זו עוד מכה מורלית לארגון שממשיך להתקיים בעיקר כ" מדינה איסלאמית" באינטרנט. סביר כי בתוך שבועות יוכרז על מנהיג חדש ותומכיו ינסו לממש פיגועי נקם.

.

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודם19 עצורים בקטטה המונית בטורען
המאמר הבאפפ מתקרב לפיסגה וכבר מאיים על ליברפול
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.