מבזקים

דרישה לאפשר לחובבי כדורגל ישראלים לצפות במונדיאל בקטאר

ארגון StandWithUs קורא לפיפ”א, התאחדות הכדורגל הבינלאומית, להבטיח שממשלת קטאר תנפיק אשרות כניסה לאוהדים הישראלים המבקשים להשתתף בגביע העולם של פיפ”א שייערך בקטאר בשנת 2022. נכון להיום ישראל אינה נכללת ברשימת כ- 250 הלאומים המקוונת של קטאר, הזכאים לויזת כניסה. כמו רוב מדינות ערב (למעט מצרים וירדן שקיימות הסכמי שלום עם ישראל) קטאר אינה מכירה בישראל ואוסרת על כניסה של ישראלים.

 

קוד האתיקה של פיפ”א אוסר באופן חד משמעי איסור על אנשים על סמך ארץ מוצאם. סעיף 22 מגדיר כי אסורה “פגיעה בכבוד או ביושרה של מדינה, אדם פרטי או קבוצת אנשים באמצעות מילים או מעשים מזלזלים, או מפלים בגלל גזע, צבע עור, אתניות, לאום, מוצא חברתי, מין, מוגבלות, שפה, דת, דעה פוליטית או כל דעה אחרת, עושר, מוצא או כל מעמד אחר, נטייה מינית או סיבה אחרת. ”

 

“אנו קוראים לפיפ”א לא להבקיע גול עצמי ולעמוד מאחורי קוד האתיקה שלהם, אשר מבוסס על הגנה על הכדורגל הבינלאומי מפני מהלכים ‘לא חוקיים, לא מוסריים או לא מוסריים’. אם מותר לקטאר לאסור על הגעת אוהדים על בסיס מוצא לאומי, זו תהיה הפרה ברורה של ההנחיות של פיפ”א, “אמרה מנכ”לית ומייסדת ארגון StandWithUs, רוז רוטשטיין.

גאנם נוסייבה, מייסד חברת Cornerstone Global Associates העולמית בלונדון, אמר לפוקס ניוז כי קיים סיכון להתנגשות בין קוד האתיקה של פיפ”א לחוקים הקטאריים. הוא הוסיף, “אלא אם ההבדלים בין שני אלה יתיישבו, האחריות נותרת על כתפי נותני החסות. נותני החסות עשויים להימצא במצב שהם נראים מקדמים ערכים המנוגדים למה שהם מצהירים בפומבי.”

 

השותפים והספונסרים של מונדיאל 2022 כוללים חברות כגון קוקה קולה, אדידס, יונדאי-קיה, ויזה, Wanda Group, Anheuser-Busch InBev and Vivo.

“StandWithUs קורא לוועדת האתיקה של פיפ”א לחקור ולשפוט את התנהלותה של ממשלת קטאר בעניין זה כדי להבטיח שאוהדי הכדורגל מכל המדינות והלאומים יוכלו להיכנס לקטאר כדי להשתתף במונדיאל 2022. אם קטאר תורשה לאסור על אוהדי ישראל להיכנס לשטחה, הדבר ישקף באופן שלילי על פיפ”א, שהפכה את נושא קבלת האחר לסימן ההיכר העיקרי של האתוס שלהם”, אמרה רוטשטיין.

אודות ארגון StandWithUs

ארגוןStandWithUs (SWU) הינו ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח, המחנך אודות ישראל בארץ ובעולם מזה 18 שנים. באמצעות מלגות אוניברסיטאיות, התמחויות ותכניות הכשרה בתיכונים, תכניות לימודים בחטיבות הביניים, כנסים, חומרים כתובים, מדיות חברתיות, סרטי חינוך ומשלחות לישראל, תומך ארגון StandWithUs באנשים ברחבי העולם שרוצים לחנך את התלמידים בבתי הספר והקהילות שלהם אודות ישראל. מבוסס בלוס אנג’לס, לארגון יש משרדים ברחבי ארה”ב, ישראל, בריטניה, קנדה וברזיל.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן