מבזקים

איך לבצע שיפוצים איכותיים בזמן קצר ככל האפשר?

לכל שיפוץ של כל מבנה ישן יש פוטנציאל עצום – ראשית, איכות החיים של הדיירים בבניין תעלה פלאים בזכות חידוש התשתיות, המראה שובה הלב של המבנה והידיעה כי הם חיים בדירה שאמנם נבנתה לפני כך וכך שנים אבל מכל בחינה אחרת היא חדשה לחלוטין. שנית, ערכו של הנכס עולה בעקבות שיפוץ במידה משמעותית ובהתחשב במחירי הנדל”ן כיום מדובר ברווח של ממש. על-מנת שהפוטנציאל הרב אכן יתממש, מומלץ בחום לבחור בחברת שיפוצים בעלת ניסיון רב ויכולות גבוהות, כזו שתוכל להוציא לפועל באופן המיטבי את התוכניות הנכונות ביותר עבור כל מבנה.

 

לרתום את כל השכנים לפרויקט

 

שיפוץ בניינים ישנים הינו פרויקט בהיקף נרחב למדי שנזקק לשיתוף פעולה מצד מרבית הדיירים של הבניין ובמידת האפשר גם כולם. חשוב לדעת מבחינת החוק, גם אם רק חצי מדיירי הבניין מסכימים להוציא לפועל את הפרויקט שיחדש אותו וישדרג אותו הדבר אפשרי, וגם מבחינה הנדסית אין קושי אמיתי לשפץ בניין ישן שרק מחצית מהדיירים בו לוקחים חלק בפרויקט – אבל באופן טבעי ככל שחלק גדול יותר מהדיירים נרתם לתהליך, כך העלות שאותה נדרש לשלם כל דייר הופכת קטנה יותר. בהקשר זה כדאי לדעת כי חברות שיפוצים בעלות ניסיון רב בפרויקטים מסוג זה צברו מיומנות גם בשכנוע הדיירים להצטרף לתהליך וליהנות גם הם מדירות איכותיות הרבה יותר בהשקעה סבירה, כך שבסופו של דבר רוב מוחלט של דיירי הבניין לוקח חלק בפרויקט.

 

למצוא פתרונות מימון משתלמים

 

פרויקט שיפוץ בניין ישן מחייב כמובן מימון ועל כן מרכיב נוסף ביכולת להוציא אותו לפועל בזמן הקצר ביותר האפשרי הוא מציאת פתרונות מימון יעילים. גם בהיבט זה ניתן להיעזר בידע שצברה חברת שיפוצים מנוסה, שמן הסתם מכירה מבחר רחב של פתרונות משתלמים כגון משכנתא הפוכה, הלוואות מגופים שונים ועוד. עוד המלצה בהקשר זה היא לבחור חברה שמוכנה לקבל חלק משמעותי מהתשלום רק לאחר השלמת השיפוצים ובכל מקרה מצפה לתשלום הדרגתי ככל שמתקדמת העבודה.

 

לתכנן תוכניות מדויקות

 

אחרי שרותמים כמה שיותר דיירים לפרויקט ומשיגים את המימון הדרוש, ניתן לתכנן את השיפוץ. האפשרויות כמובן רבות ומגוונות, וחשוב להקפיד על יצירת תוכניות מדויקות שמשקפות את האינטרסים של כלל הדיירים, כך שניתן יהיה לעבור לשלב הבא, הוצאה לפועל שלהן, מהר ככל האפשר.

 

אילו שיפוצים חיצוניים ניתן לבצע?

 

כאמור ישנו מגוון עצום של אפשרויות כשרוצים לשפץ בניין ישן ולהפוך אותו לאטרקטיבי יותר וכן עמיד יותר ומותאם לצרכים העדכניים של הדיירים. שיפוצים חיצוניים אפשריים הם טיוח מחדש בתוספת שליכט צבעוני, צביעה מחודשת, שיפוץ שיש שמטבעו מקנה לכל בניין, ישן ככל שיהיה, מראה יוקרתי במיוחד, חיזוק שיש קיים, שיפוץ פסיפס ועוד.

 

עוד אופציות הן הוספת מעלית שתקל על הדיירים שהתבגרו ביחד עם הבניין להגיע לקומות העליונות בלי מאמץ, וגם חיזוק עמודים הוא פעולה בעלת ערך רב. אפשרויות נוספות הן יצירת מסתורי כביסה, העברת מזגנים למקומות סמויים יחסית, עיצוב הגינה, עבודות איטום ועוד.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן