מבזקים

מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים חברה לצורך ניכיון צ’קים מסחריים?

ניכיון צ’קים מסחריים הינה פעולה המאפשרת לבעלי עסקים אשר קיבלו צ’קים מחברות שונות על תאריכים דחויים, לפדות את הצ’קים הללו במועד מוקדם יותר ולקבל את סכום הצ’קים במזומן, כמובן בניכיון של העמלה אותה גובה החברה המבצעת את ניכיון הצ’קים.

 

היום ישנן חברות רבות העוסקות בפעולות ניכיון שיקים. המצב הכלכלי בישראל, והמצב בו נמצאים עסקים רבים במדינה, הביאו לכך שתופעת הצ’קים הדחויים אינה זרה לאף עסק, ועסקים רבים נמצאים במצב בו יש ברשותם סכומי כסף גבוהים מאוד לתאריכים דחויים, אך באופן מיידי הם זקוקים לכסף נזיל בכדי לנהל את העסק ואין להם אותו. לכן, בעלי עסקים אלו פעמים רבות פונים לאופציה של ניכיון צ’קים מסחריים המאפשרת להם לקבל את הכסף המזומן החיוני להם מוקדם יותר לעומת התאריך המצויין על הצ’קים הללו.

 

כאמור, היום ישנן חברות רבות העוסקות בתחום ניכיון צ’קים מסחריים, ולכן לפני שאתם פונים אל החברה הראשונה שמצאתם בגוגל חשוב לבדוק אותה היטב ולבצע השוואה בין כמה חברות שונות עד שתמצאו את הטובה ביותר עבורכם.

 

ניכיון צ’קים מסחריים על פי חוק

 

הדבר הראשון שאתם צריכים לבדוק לפני שאתם בוחרים חברה המציעה ניכיון צ’קים מסחריים הוא האם החברה הזו פועלת בצורה חוקית והגונה. היום ישנן חברות רבות העוסקות בתחום ניכיון הצ’קים, אך לא כולן פועלות על פי חוקי משרד האוצר ומדינת ישראל, והרבה חברות יותר קרובות לשוק האפור מאשר לרשויות החוק. לכן, אם אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם לא מפקידים את הצ’קים אצל גורמים עוינים ומסכנים את עצמכם ואת החברה ממנה קיבלתם את הצ’קים הללו במידה והם לא ייפדו, בדקו היטב את החברה בה אתם בוחרים והיו בטוחים כי פעילותה הינה חוקית לחלוטין.

 

השוואת עלויות

 

כמובן, שירות ניכיון צ’קים מסחריים אינו חינמי, החברות הללו צריכות להרוויח, והרווח שלהן מגיע מהעמלה הנגבית בעת ביצוע הניכיון של הצ’קים. ישנם גורמים שונים אשר יכולים להשפיע על גובה העמלה כמו מספר הצ’קים, הסכום בכל צ’ק, תאריך הפרעון של הצ’קים (ככל שהוא יהיה מאוחר יותר, העמלה תהיה גבוהה יותר) ועוד משתנים נוספים.

 

לכן חשוב לקבל הצעת מחיר מדוייקת מהחברות השונות בהתאמה לצרכים שלכם ולצ’קים שברשותכם כך שתוכלו להבין איזו חברה מציעה לכם את ההצעה המשתלמת ביותר ובאיזו חברה תוכלו לקבל את השווי הגבוהה ביותר עבור הצ’קים אשר ברשותכם.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן