מבזקים

פסיכומטרי מותאם – הגיע הזמן לתוספת זמן

הרבה מאד סטודנטים מתמודדים עם לקויות למידה שונות. ובינינו, כולנו מתמודדים עם ליקויים, יש מי שמאובחן ומי שלא. בכל מקרה, הסטודנטים מתמודדים וזה אפשרי, רק צריך התאמות של המבחן.  ההכנות למבחן מתבצעות בקורסים השונים אבל הלימודים בקורס צריכים להיות מותאמים לפסיכומטרי גם הם. כלומר, אם תלמיד יודע שקשה לו ללמוד לבד אז הוא צריך יותר מפגשים פרונטאליים עם המורה והכיתה. קורס עם התאמה לפסיכומטרי נותן יותר מפגשים כאלה מאשר הקורסים הרגילים ואפשר ללמוד גם בכיתה קטנה. ככלל, כיתות קטנות עם מספר תלמידים מצומצם, מאפשרות לכל אחד מהם ביטוי טוב יותר והן מנפצות את מחסום הבושה, הלחץ והמבוכה. גם הלימוד בהן יותר ברור, השאלות נשאלות ללא מעצורים והתוצאות ניכרות במבחנים המדמים את הבחינה הפסיכומטרית. התלמידים שלמדו בכיתות של פסיכומטרי מותאם משיגים ציונים טובים כיוון שהם למדו בצורה שמתאימה להם.

 

פסיכומטרי מותאם – לעגל את הפינות וכל התשובות נכונות

 

אפשר ללמוד לקראת הבחינה בכל מיני מקומות אבל תלמידים שיש להם ליקויי למידה יודעים שלא די בשינון ולא די בחומרי העזר כי הם צריכים חומרים שמראש יהיו מתאימים לליקויים. לכן המורים בקורס של פסיכומטרי מותאם מודעים לקשיים שונים ולמגבלות שונות והם מעבירים את השיעורים באופן שידלג על המחסומים ויהיה מותאם לפסיכומטרי. תלמיד שיש לו קושי בהבנת הנקרא בגלל ליקויי קריאה ילמד באמצעות מצגות ויהיה לו קל יותר להבין את החומר. ברם, על המורה להיות מוכן לכך ולהתאים את הגשת החומרים אל קשיים שונים. קורס פסיכומטרי מותאם מכיל גם יותר עזרה פרטית לתלמידים עם נגישות גבוהה של המורים. זה נעשה בעיקר באמצעות האינטרנט והתלמידים יכולים לקבל תשובות מחוץ לשעות הלימודים.

 

המטרות של פסיכומטרי מותאם

 

הבחינה הפסיכומטרית נועדה כדי לבדוק את התאמתו של הנבחן ללימודים אקדמאיים. היא בוחנת את יכולת השקידה שלו, ההבנה שלו ואפילו את החשיבה המקורית שלו, אם יש לו כזו או אין. כיוון שהמבחן מתיימר לנבא את יכולותיו של הנבחן כסטודנט אז יש להתאים את המבחן גם למגבלות של אותו מועמד, אחרת יוצא שנפספס סטודנט מוכשר. לכאורה, יכולה האקדמיה לטעון שליקויי למידה פוגעים מראש ביכולות הלימוד של הנבחן אולם האקדמיה עצמה מתמודדת עם ליקויי למידה של מרצים, של מתרגלים ואפילו של הדור החדש של התלמידים, כי גם בניהם ובנותיהם של המחליטים באקדמיה סובלים לעתים מליקויים כמו דיסלקציה, כך שיוצא שכולם יושבים ויושבות על אותו ענף. לכן פסיכומטרי מותאם הוא כבר ענין ברור ומובנה ויש הקלות בבחינה. ההתאמה של הפסיכומטרי אל תלמידים שונים משרתת את האקדמיה ואת המטרות שלה, בבואה לנבא את יכולתו של כל תלמיד ואת יכולותיה של כל תלמידה להצליח בלימודים גבוהים ולהשתלב בהמשך באקדמיה  עצמה.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן