מחכים למנדלבליט: הקמת הקואליציה מתעכבת עד להודעה על כתב האישום נגד נתניהו

אין חדש במגעים הקואליציוניים ובני גנץ מנהל מגעים אך ללא התרדמות ניכרת. ל״עניין מרכזי״ נודע כי ההחלטה בגוש הימין היא להמתין עד לרגע האחרון ממש זאת בתקווה שהיועץ המשפטי מנדלבליט יחליט סוף סוף באיחור של יותר משנה להגיש כתב אישום נגד נתניהו. בעיקר ההמתנה היא להחלטה בסעיף השוחד בתיק אלוביץ‘.

 

שקד בנט ודרעי מוכנים עקרונית לחבור לממשלה בראשות גנץ אבל זאת רק כמוצא אחרון אם נתניהו יצליח למנוע בטריקים שונים למנוע את הגשת כתב האישום בטרם יפוגו 28 הימים שקיבל גנץ מהנשיא לנסות להקים קואליציה.

 

גם ליברמן הודיע כי לא יוכל לאפשר לגנץ להקים ממשלה בחסות מרץ והמפלגות הערביות וללא נציגות כלשהי מהימין.

 

האמת היא שהמפתח עבר מליברמן לשקד ולבנט. ברצותם – ידימו קץ לשלטון נתניהו. המהלך יינקט רק ברגע האחרון. שקד ובנט חוששים שסיבוב נוסף של בחירות ימיק את מפלגתם לכן ההערכה היא שאכן הסופו של דבר תוקם ממשלה חדשה, גנץ יהיה ראש הממשלה הראשון אם ברוטציה ואם לאוו ולא יהיה סבב בחירות נוסף.

 

יצויין כי גם בליכוד לא ששים לסבב בחירות נוסף בידיעה ברורה שהליכוד יחטוף עוד נסיגה משמעותית בכוחו.

 

ממשיכים לדווח בלעדית.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםנתניהו נכנע ללחץ של טראמפ ומטיל מגבלות חמורות על השקעות סיניות בישראל
המאמר הבאלא הועילה הבכיינות של טראמפ: החל הליך הדחתו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.