מבזקים

ביטוח בריאות – כיצד תדעו לבחור את הביטוח הנכון?

בישראל, כל אזרח זכאי ליהנות משירותי בריאות. שירותים אלו ניתנים ברמה גבוהה, פעמים רבות בקרבת הבית ועם רופאים טובים. על אף שבישראל ישנם רופאים מעולים, לא תמיד בעת הצורך הרפואה הציבורית מעניקה את המענה הטוב ביותר. הסיבות לכך יכולות להיות תורים ארוכים, התמודדות מול אישורי הקופה לראות רופא ועלות של תרופות יקרות. לצורך כך וצרכים רבים נוספים ישנו ביטוח בריאות פרטי.

 

מה יכול לתת לך ביטוח בריאות פרטי?

 

הביטוח הפרטי יכול לתת לך פתרונות כאשר מסיבות שונות הרפואה הציבורית לא נותנת אותם. הוא יכול לתת לך, בעת הצורך:

  • מפגש עם רופאים מומחים – בעוד שהקופה יכולה להתנות את המפגש עם רופא מומחה באישור מיוחד ועד שהתור נקבע לוקח זמן רב. ביטוח הבריאות מאפשר להיפגש עם רופאים ללא סחיבת זמן ובירוקרטיה שיש להילחם איתה.
  • סבסוד תרופות – חלק מהתרופות בישראל נמצאות בסל התרופות. אלו שלא נמצאות יכולות לעלות כסף רב, אך למי שיש ביטוח בריאות יכול להיות סבסוד ותשלום משמעותי בעבורן.
  • סיוע בתקופת האשפוז – ישנם ביטוחים אשר מכסים הוצאות שונות אשר כרוכות בתקופת האשפוז. בתקופה זו המאושפז אינו עובד ויש לו הוצאות שהן תוצאה של מצבו. הביטוח יכול להקל, כלכלית ורגשית בתקופה זו.
  • צרכים נלווים נוספים – בהתאם לביטוח הבריאות ישנו כיסוי להוצאות שונות. למשל כיסוי תשלום לדולה או יועצת הנקה אשר מסייעות בעת הלידה וההנקה או הוצאות עבור מטפל או מטפלת בעת הצורך.

בחירת הביטוח הנחוץ לך

 

אחד הקשיים בבחירת ביטוח בריאות נובע מכך שברגע יצירת הפוליסה אין כל צורך בה. הפוליסה מיועדת לשמש במקרים שלרוב נרצה להימנע מהם. אך כיוון שאנחנו לא יכולים לדעת מתי נצטרך את הביטוח עלינו לעשות אותו למקרה הצורך. הדילמה כיצד לבחור ביטוח קיימת אצל רבים ולשם כך חשוב להבין מה הפוליסה יכולה לכסות ולהתייעץ על פי הצורך.

חברת הביטוח אשר מציעה ביטוחי בריאות צריכה להיות קשובה לרצונות שלך ועלייך לשאול כל שאלה שמעניינת אותך. עלייך לשאול בין היתר באילו מקרים ניתן להפעיל את הביטוח, מה הוא מכסה וגם כיצד (האם הביטוח ישלם מיד את התשלומים השונים או האם יהיה החזר ובאילו תנאים).

 

לשתף את נציג הביטוח ולשאול שאלות

 

ביטוח בריאות הוא לא דבר שיש לזלזל בו ולשם כך אפשר לשאול את הנציג כל שאלה. ישנם מרכיבים רבים שיש לבחון ואחד מהם הוא המחיר. יש לבחון מה הביטוח מכסה, מהם התנאים שלו ורק לאחר שכל הפרטים ברורים, יש לבקש לדעת מהו המחיר החודשי אותו יש לשלם. במקרים רבים מומלץ לבדוק על ביטוחי בריאות עבור כל המשפחה ואף לבחון כיצד ניתן לכסות גם את הילדים והטיפולים שאולי הם יצטרכו וכל זאת תחת מטריית פוליסה אחת.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן