מבזקים

האתגרים העיקריים בדרך למקצועות הפיננסיים והדרכים להתגבר עליהם

 

עולם הפיננסים והכלכלה כולל בתוכו מספר רב של מקצועות ותפקידים שונים. חלק ממקצועות אלו מושכים אליהם אינספור אנשים מדי שנה, המעוניינים להתמחות בתחום המתאפיין ביציבות תעסוקתית מרשימה, כאשר בחלק מן המקצועות ניתן לראות צמיחה עקבית בביקוש לאנשי מקצוע, בניגוד גמור למגמות השולטות בהרבה מאוד מקצועות ותחומי עיסוק אחרים. בין מקצועות הפיננסיים האטרקטיביים והמבוקשים ביותר ניתן למנות ייעוץ וניהול תיקי השקעות, ייעוץ ושיווק פנסיוני וסוכני ביטוח. עבור המתעניינות והמתעניינים בעיסוק במקצועות אלו כאפיק לקריירה ארוכת טווח, כמו גם כנקודת התחלה להמשך התפתחות עתידית בעולם הפיננסים, מהם האתגרים העיקריים הניצבים בדרך ומהן הדרכים הטובות והמומלצות ביותר להתגבר על אתגרים אלו?

 

דרישות ההסמכה והבחינות החיצוניות – יסודות הכלכלה, מקצועית א’ ועוד

האתגרים המשמעותיים ביותר בדרך לעסוק באחד ממקצועות הפיננסיים שהוזכרו לעיל באופן מקצועי ורשמי, נעוצים בדרישות שמציבה המדינה למעוניינות והמעוניינים לעסוק במקצועות אלו. מכיוון שמדובר לרוב במקצועות הכוללים מתן שירותי ייעוץ וניהול ללקוחות פרטיים ולאנשים מכלל האוכלוסייה הרחבה אשר אינם מתמחים או מבינים יותר מדי בשוק ההון ובעולם הכלכלה והפיננסים, מציבה המדינה דרישות מקצועיות בסיסיות הבאות להבטיח כי אנשי מקצוע אלו אכן יחזיקו ברמה מקצועית מינימאלית גבוהה, וכך יעניקו שירות איכותי ובטוח ללקוחותיהם.

דרישות אלו של המדינה כוללות מעבר של סדרת בחינות חיצוניות המועברות מטעם משרד האוצר והרשות לניירות ערך, בחינות הבאות להבטיח את בקיאותם המקצועית והטכנית של המועמדים לקבלת רישיונות התעסוקה המדוברים. בנוסף לבחינות יש לעבור תקופת התמחות בת שישה עד תשעה חודשים (כתלות ברישיון הספציפי עצמו) ורק לאחר מכן זכאים לקבל את רישיון התעסוקה הנכסף המאפשר לעסוק בתחום באופן רשמי. ברשימת הבחינות (המשתנה מעט בין חלק מהמקצועות) ניתן למנות בחינות יסוד – יסודות הכלכלה, יסודות החשבונאות, יסודות הביטוח וכו’, ובחינות גמר, כאשר הדוגמה המוכרת ביותר בהקשר זה היא מקצועית א’. בחינה זו, העוסקת באופן מפורט ומעמיק בעולם ניירות הערך, נחשבת לאחת הנקודות המאתגרות ביותר בדרך לקבלת רישיון התעסוקה המבוקש.

 

קורסי הכנה לבחינות וקורסים בשוק ההון

מהי, אם כן, הדרך הטובה, המומלצת והבטוחה ביותר לצלוח את דרישות ההסמכה השונות של משרד האוצר והרשות לניירות ערך? על פי הסטטיסטיקה והניסיון רב השנים בהכנה לבחינות אלו, הדרך הטובה ביותר היא השתתפות בקורסי הכנה ממוקדים, המיועדים להכין את התלמידות והתלמידים לכל אחת מהבחינות הללו באופן פרטני. הבחינה המאיימת יחסית במקצועית א’ מהווה דוגמה מצוינת לכך – קורס מקצועית א’, המועבר לרוב בבתי ספר המתמחים בנושא של קורסים בשוק ההון וספציפית בקורסי הכנה לבחינות הרשות לני”ע, הוא קורס וותיק ואפקטיבי ביותר הכולל הכנה ממוקדת ומעמיקה, כזו הנסמכת על ניסיון בהכנת אלפים רבים של תלמידים לבחינה זו בהצלחה יתרה. מאגרי השאלות החוזרות על עצמן שוב ושוב בווריאציות שונות וההיכרות הקרובה כל כך של צוות המורים עם בחינה זו – כל אלו ועוד מעניקים למשתתפות ולמשתתפים בקורס הכנה לבחינה במקצועית א’ את סיכויי המעבר הגבוהים ביותר, והסטטיסטיקה במקרה זה מדברת בעד עצמה – אחוז העוברים בהצלחה את הבחינה מקרב משתתפי קורס ההכנה גבוה יותר משמעותית מאחוז העוברים בקרב הניגשים ללא קורס הכנה מקצועי מקדים.

באופן דומה, גם עבור הבחינות האחרות ניתן למצוא קורסי הכנה ממוקדים, המעניקים את הסיכויים הטובים ביותר למעבר והופכים את התהליך כולו להרבה פחות מפחיד והרבה יותר מהנה. הכנה מקצועית וליווי צמוד, אם כן, מהווים את הדרך הטובה והמומלצת ביותר להתמודד ולגבור על האתגרים הכרוכים בדרך המאתגרת לרכישת רישיון תעסוקה באחד ממקצועות הפיננסיים המרכזיים.

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן