מבזקים

לימודי מחשוב ענן – ללמוד את העתיד לפני כולם

תחום המחשוב עבר שינוי עצום בעשרים השנים האחרונות, יחד עם הטכנולוגיה המתקדמת. זו הביאה איתה שינויים כגון מחשוב הענן, והוא מסייע לארגונים וחברות לשמר מידע בצורה יעילה הרבה יותר, ולחסוך עלויות שהוקדשו עד אותו זמן לתחום המחשוב בחברה.

כחלק מהתואר הראשון במדעי המחשב, מומלץ לסטודנטים להצטרף אל לימודי מחשוב ענן ולהכיר תחום שהולך ומתפתח, שבעתיד הקרוב מאוד יהפוך לחוד החנית בתחום המחשוב בכל רחבי העולם. במסגרת הקורס יעלה שיח על היתרונות של מודל מחשוב זה, על השינוי המחשבתי שנדרש מכל חברה שתאמץ אליה את המודל, ועוד.

 

לימודי מחשוב ענן – יתרונות

 

כפי שציינו, לימודי מחשוב ענן יעניקו לכם ידע בתחום הטומן בחובו יתרונות רבים;

  • המהירות – מחשוב הענן מאפשר לארגונים ועסקים לעשות שימוש בשירותי אחסון מידע ידידותיים ביותר ולא יקרים. כל עסק וארגון זקוק לאחסון מידע על מנת לשמר אותו ולחזור אליו במידת הצורך, והענן עונה בדיוק על צורך זה.
  • חסכון – כעת נרחיב על עניין העלויות אותו הזכרנו. זהו אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של מחשוב בענן מכיוון שנושא ה- IT בכל עסק, דורש עלויות כאלו ואחרות להקמת מרכז הנתונים של העסק ולשירותים הנלווים לו. במסגרת לימודי מחשוב ענן תלמדו שעבור תחום זה, על בית העסק לבצע את התשלום אך ורק עבור המשאבים הנדרשים לו. המשמעות? חסכון בעלויות אחרות!
  • נגישות בכל מקום ובכל זמן – טכנולוגיית הענן מאפשרת לכל עובדי הארגון לשלוף פיסות מידע מהענן ולהכניס אליו מידע חדש בכל זמן ומכל מקום בעולם, מכל אמצעי תקשורת – החל ממחשבים נייחים וניידים, טאבלטים וטלפונים ניידים.
  • מודולריות – בתי עסק צורכים עוד ועוד מידע. העניין הוא, שלפעמים נגמר המקום עבור כל המידע. מחשוב הענן מאפשר הגדלה או הקטנה של משאבים בהתאם לצרכים של הארגון. כך, במקרה בו העומס על השרתים קטן יחסית, ניתן להקטין אותם בכדי לא לבזבז משאבים ושירותים ולהגדיל אותם שוב במידת הצורך.
  • לחסוך בכוח אדם – בעבר, לכל ארגון הייתה מחלקת IT שנתנה סיוע בכל הקשור לתשתיות המידע הממוחשבות הללו. את שירותי מחשוב הענן לחברה מעניקה בד”כ חברה חיצונית המתמחה בכך. כך, נחסכות מהחברה עלויות העסקה ובמקומן עליה לדאוג לתשלומים לענן, בהתאם להסכם שירות שנקבע מראש הכולל עדכוני תחזוקה ותשתית, שדרוגים, ועוד. המשמעות היא שלחברה מתפנה עוד כסף אותו ניתן להקדיש לפעילויות, פיתוחים חדשים ועוד.

תחום בו הביקוש רק הולך ועולה

 

כבוגרי לימודי מחשוב ענן תצעדו אל שוק שהביקוש בו רק הולך ועולה, ותחזיקו ביכולת לסייע לכל ארגון להטמיע את הטכנולוגיה המתקדמת. בואו גם אתם ללמוד את אחד ממקצועות העתיד בעלי הפוטנציאל הגדול ביותר, ולחדור לשוק כשבידכם ידע מתקדם וסל כלים מקצועי. צרו קשר עוד היום לפגישת ייעוץ והרשמה!

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן