מבזקים

צילום וידאו – האם לבחור במצלמת וידאו או במצלמת DSLR

למרות שכולנו צלמים מדופלמים (או לפחות כך נדמה לנו), מצלמת הסמארטפון האיכותית עדיין לא מהווה תחליף ראוי ואיכותי לצילום וידאו באמצעות מצלמה ייעודית. השאלה המרכזית שאנחנו באמת צריכים לשאול היא איזו מצלמה תעשה את העבודה טוב יותר – מצלמת וידאו או מצלמת DSLR?

 

עניין של טעם אישי

 

באופן כללי אפשר לומר שהתשובה האמיתית והפשוטה ביותר לשאלה האם עדיף לבחור במצלמת וידאו או ב-SDLR היא שמדובר בטעם אישי. יש מי שמעדיף את מצלמת הווידאו, רגיל אליה ומרגיש נוח יותר להשתמש בה לצילום קטעי וידאו. מן הצד השני יש גם מי שיעדיף את ה-SDLR. היום, כששני הפתרונות מתקדמים ומפותחים למדי נדמה שהאיכות שלהם טובה מאי פעם, ועם מיומנות ושליטה טובה יותר כולנו יכולים להשיג תוצאות מצוינות. אז מה הם בכל זאת ההבדלים?

 

על חיישנים וזמני הקלטה

 

גודל החיישן של מצלמת הרפלקס (DSLR) משמעותי יותר בהשוואה לגודל החיישן של מצלמת וידאו רגילה, מה שמעניק לה יתרון גדול. ברמה הבסיסית ביותר, החיישן הגדול הוא זה שמאפשר לנו לצלם קטעי וידאו עם רקע מטושטש, אפקט שמרבית צלמי הווידאו מעדיפים משום שהוא מאפשר התמקדות בפרטים המרכזיים והחשובים באמת. גם בתנאי תאורה מוגבלים יחסית המצלמה הזו תספק תוצאות טובות יותר, ללא כל צורך בתאורה מיוחדת (מגוון מצלמות ניתן למצוא בקטלוג). מצד שני, זמן ההקלטה במצלמת הווידאו גובר על זמן ההקלטה האפשרי במצלמת רפלקס. ההפרשים עשויים להיות דרמטיים כשמצלמת רפלקס תסריט עד 30 דקות במקרה הטוב, ואילו מצלמת וידאו תאפשר לכם להקליט סרטון ארוך פי שניים, ולעתים אף יותר.

 

איפה הסאונד איכותי יותר?

 

באופן טבעי, הסאונד הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר – לא פחות מהתמונה. מצלמות הווידאו מגיעות היום עם מיקרופון מובנה ואיכותי מאוד, אבל אפשר לשדרג את איכות הסאונד בשתי המצלמות. אם יש אפשרות לחיבור מיקרופון חיצוני אל המצלמה (ואת זה תצטרכו לבדוק מראש) תוכלו להשיג איכות שמע מצוינת. בנוסף, אם אתם מצלמים סרטון וידאו סטטי, בלי לזוז יותר מדי או לעבור בין לוקיישנים ואתרי צילום, האיכות תהיה נהדרת. בתנועה עדיף לבחור במצלמת וידאו שמיועדת בדיוק למטרה הזו, וגם נוחה הרבה יותר לתפעול ולצילום.

 

בשורה התחתונה

כאמור, השורה התחתונה היא שזה באמת עניין של טעם. מי שהתרגל למצלמת רפלקס ומרגיש שהיא נוחה ומספקת גם לצרכי צילום הווידאו יגלה שהיא עושה את העבודה. מצלמת הווידאו בהחלט יועדה לצילום סרטונים, אבל זה לא אומר שהיא מתעלה על היריבה שלה, או לכל הפחות – אין כאן ניצחון מוחץ לאף אחת מהשחקניות.

 

הכנסו לאתר 2click המציעה המציעה מצלמות דיגיטליות, ציוד צילום, התקנים חכמים וגאדג’טים

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן