מבזקים

בנט נגד ביבי: מתנגד לבחירות נוספות

הימין החדש של שקד ובנט לא יעשה לנתניהו חיים קלים. להיפך. כמו כולם, גם שם ממתינים לכך שמנדלבליט יוציא לפוליטיקאים מהימין, כולל מהליכוד, את הערמונים מן האש ויכריז סוף סוף לאחר המתנה שנמשכת כנצח, על הגשת כתב אישום ראשון נגד ביבי.

 

כתב אישום כזה יחסל כמעט סופית את ביבי פוליטית. בליכוד אם יהיה מי שיצליח לגרום לפריימריז, ביבי כלל לא יוכל להתמודד כל עוד חוקת הליכוד מונעת מחשוד שהוגש נגדו כתב אישום פלילי להתמודד על ראשות המפלגה. אבל האמת היא שלא יהיה פשוט להוביל לפריימריז בליכוד גם במחיר התרסקות המפלגה בבחירות הבאות, אם יהיו כאלה.

 

נשוב לבנט. זה הודיע כי הוא משחרר את נתניהו מכל מחוייבות לימין החדש ״העיקר שתוקם ממשלה חדשה״. אבל השיחרור ההצהרתי הזה, יותר משהו מכוון לנתניהו משחרר את הימין החדש עצמו ממחויבות סופנית לכל גחמה של ביבי.

 

היום היה בנט חד נשמעי בהתנגדותו לסיבוב בחירות נוסף. אחרי הכל, בנט ושקד יודעים כי אם הבחערות יהיו כשביבי בראשות הליכוד, מפלגתם לא תעבור את אחוז החסימה. בנט הביע את ההתנגדות אגב תגובה קשוחה כהרגלו לנעשה בגבול העזתי.

בנט: “אסור שישראל תצא לסיבוב בחירות שלישי שימנע פעילות ביטחונית דחופה”. עוד אמר היום בנט שאין טעם למבצע תוקפני בעזה  מעניין אם הדיסוננס הזה נובע גם כדי לאםשר לנתניהו להציע לו את תפקיד שר הביטחון.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן