נתניהו משקשק מהצבעה ישירה לראשות הממשלה

הפאניקה שביבי מצוי בה עולה מדרגה. המפתח עדיין בידי ליברמן או בידי מנדלבליט. כל אחד מהם יכול אם רק ירצה בכך, להכריע מייד האם ניתן יהיה להקים ממשלה בלי נתניהו או האם בלחץ פוטין איבט יכווץ את דרישותיו ויאפשר הקמת ממשלה ימנית חרדית קיצונית נוספת, שתוביל את ישראל לאבדון פוליטי, כלכלי וחברתי.

 

ליברמן חייב להחליט והוא מחזיק את המערכת במתח. במקביל מתרבות הספקולציות על הליכה לסיבוב בחירות נוסף הפעם רק על ראשות הממשלה. לפני שבועות אחדים נטה ביבי ללכת על זה ואף הטיל על עוזריו לעשות עבודת מטה חשאית בנושא.

 

אבל מאז שניטל ממנו המנדט המצב שנוצר בציבוריות הישראלית עדין ביותר מבחינתו. הלגיטימציה של גנץ התעצמה והתמיכה בו בקו עלייה מתמיד.

 

סיקרי עומק מצביעים בבירור כי במקרה של בחירות ישירות המצב עומד על תיקו עם שברי אחוזים לכן או לכאן.

 

לפיכך, נתניהו נבהל והפאניקה בסביבתו גברה. עכשיו מופעלים כל החצים האפשריים על ליברמן מחשש שביבי יפסיד לגנץ. בינתיים השיתוק גובר בניהול ענייני המדינה. ביבי כמו תמיד בשנתיים האחרונות דואג רק לעצמו וכל היתר שיילכו לעזאזל.

 

היום הודיעה מפלגתם של שקד ובנט בימין החדש על תמיכה בהצעת אריה דרעי לקיים בחירה ישירה בין גנץ לנתניהו ואפשר שהמגמה הזו תקבל תנופה באופן שלאזרחי ישראל יתאפשר להיפטר סוף סוף ממשפחת הביבים.

 

רמי יצהר Rami Yitzha

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםהמנכ״ל האגדי אכל אותה כי לא הצליח להשאיר את הריצ׳רץ׳ סגור
המאמר הבאהבכיינות של נתניהו לא תעזור לו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.