מבזקים

נתניהו משקשק מהצבעה ישירה לראשות הממשלה

הפאניקה שביבי מצוי בה עולה מדרגה. המפתח עדיין בידי ליברמן או בידי מנדלבליט. כל אחד מהם יכול אם רק ירצה בכך, להכריע מייד האם ניתן יהיה להקים ממשלה בלי נתניהו או האם בלחץ פוטין איבט יכווץ את דרישותיו ויאפשר הקמת ממשלה ימנית חרדית קיצונית נוספת, שתוביל את ישראל לאבדון פוליטי, כלכלי וחברתי.

 

ליברמן חייב להחליט והוא מחזיק את המערכת במתח. במקביל מתרבות הספקולציות על הליכה לסיבוב בחירות נוסף הפעם רק על ראשות הממשלה. לפני שבועות אחדים נטה ביבי ללכת על זה ואף הטיל על עוזריו לעשות עבודת מטה חשאית בנושא.

 

אבל מאז שניטל ממנו המנדט המצב שנוצר בציבוריות הישראלית עדין ביותר מבחינתו. הלגיטימציה של גנץ התעצמה והתמיכה בו בקו עלייה מתמיד.

 

סיקרי עומק מצביעים בבירור כי במקרה של בחירות ישירות המצב עומד על תיקו עם שברי אחוזים לכן או לכאן.

 

לפיכך, נתניהו נבהל והפאניקה בסביבתו גברה. עכשיו מופעלים כל החצים האפשריים על ליברמן מחשש שביבי יפסיד לגנץ. בינתיים השיתוק גובר בניהול ענייני המדינה. ביבי כמו תמיד בשנתיים האחרונות דואג רק לעצמו וכל היתר שיילכו לעזאזל.

 

היום הודיעה מפלגתם של שקד ובנט בימין החדש על תמיכה בהצעת אריה דרעי לקיים בחירה ישירה בין גנץ לנתניהו ואפשר שהמגמה הזו תקבל תנופה באופן שלאזרחי ישראל יתאפשר להיפטר סוף סוף ממשפחת הביבים.

 

רמי יצהר Rami Yitzha

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן