מבזקים

הכי חשוב לתייר הישראלי: האינטרנט האלחוטי במלון

סקר שנערך על השילוב שבין חופשות ורשתות חברתיות בקרב בני דור ה-Z הישראליים מעלה כי הרשתות החברתיות בעלות השפעה עצומה על בחירת היעד ומוקדי הבילוי בטיול וכי הדבר הכי חשוב במלון שייבחר הוא עוצמת שירותי האינטרנט האלחוטי. בין הנתונים המעניינים שנמצאו:

 

  • כמחצית (49%) מבני דור ה-Z הישראלים אוהבים לראות פוסטים ותמונות בנושא טיולים במדיה החברתית, ובבואם להחליט באיזה יעד לבקר, הם פונים ישר ל’פיד’. 43% מהם ציינו שזהו מקור ההשראה המרכזי שלהם בנושא טיולים.
  • כשליש (37%) מבני דור ה-Z הישראלים טוענים כי בבואם לבחור יעד חדש לביקור, הם מושפעים ממובילי דעת קהל במדיה החברתית ו-32% אומרים שבכל הנוגע להמלצות על טיולים, הם סומכים בדרך כלל על מובילי דעת קהל, כמו משפיענים וסלבריטאים.
  • כרבע (27%) מהמטיילים הישראלים בני דור ה-Z מצלמים מעל ל-50 תמונות ביום במהלך הטיול שלהם, ו-33% אומרים שכאשר הם מטיילים הם תמיד מעלים תמונות מהטיול שלהם לרשת החברתית.
  • עוד עולה מהמחקר כי רוב המטיילים הישראלים נוטים לרוב לדרג וויי פיי חינם כשירות האירוח המועדף עליהם בזמן חופשה.

 

 

הפירוט למתעניינים:

כמחצית מבני דור ה-Z הישראלים: האינסטגרם מחליט לאן נטוס השנה

רבות כבר נכתב על מידת ההשפעה של הרשתות החברתיות על דור הZ(צעירים שנולדו אחרי שנת 2000) בכל תחומי החיים. אלא שכעת היא מקבלת משנה תוקף לפחות בכל מה שקשור לבחירת יעדי הנופש. מחקר חדש של Booking.com חושף שכמעט מחצית (49%) מבני דור ה-Z

בישראל מייחסים חשיבות רבה לתמונות ולפוסטים ברשת החברתית לפני שהם בוחרים את יעד החופשה שלהם. 43% מהם ציינו שזהו מקור ההשראה המרכזי שלהם בנושא טיולים.

תמונות מרהיבות עושות את העבודה אבל לא רק. כשליש (37%) מבני דור ה-Z הישראלים טוענים כי בבואם לבחור יעד חדש לביקור, הם מושפעים ממשפיענים ומפורסמים במדיה החברתית, ו-32% אומרים שבכל הנוגע להמלצות על טיולים, הם סומכים בדרך כלל על מובילי דעת קהל, כמו משפיענים וסלבריטאים. 43% מהמשיבים בקרב בני דור ה-Zהישראלים טוענים כי יעדי הטיול שלהם מושפעים גם ממקומות שהם ראו בסרטים ובתוכניות טלוויזיה. למרות זאת, חלקם עדיין יותר מסורתיים כאשר יותר ממחצית (53%) העידו כי הם פונים לחבריהם על מנת לקבל המלצות לטיולים.

כפועל יוצא של השימוש הגובר ברשת החברתית הוויזואלית המובילה בעולם, צעירי דור ה-Z לא חוסכים בתמונות. 27% הודו כי הם מצלמים ללא הפסקה מעל 50 תמונות ביום במהלך חופשה, ואוהבים לשתף אותן עם אחרים. 33% מהם עושים זאת במדיה החברתית. נתון מעט גבוה ביחס לנתון הנוגע לכלל המטיילים הגלובליים בנושא זה (28%).

 

בין אם מדובר בעמודי אינסגרם של משפיענים או בעמודים שלהם עצמם, 27% מבני דור הZ אומרים שהם מעוניינים לטייל במקום שייראה טוב בתמונות. 42% מבני דור הZ אומרים שהם תמיד מעלים תמונות מהחופשות שלהם למדיה החברתית – יותר מכל דור אחר (42% לעומת 35% מקרב כלל המטיילים). 29% מבני דור הZ צילמו במהלך חופשתם האחרונה בין 10 ל-30 תמונות כל יום.

למרות כל הנתונים האלו, כאשר הם נשאלו על מקומה של הרשת החברתית במהלך טיולים, 66% מבני דור ה-Z הישראלים ציינו כי הםחושבים שאנשים נוטים לשים דגש רב מדי על מדיה חברתית במהלך הטיול. יתרה מכך, בני דור ה-Z הישראלים טוענים כי הם מודעים לחשיבות חוויית החופשה, כאשר יותר מחצי (57%) אומרים שהם מעדיפים להתמקד במה שנמצא לפניהם וליהנות מהרגע, מאשר לבלות את זמנם בצילום תמונות ופרסומן במדיה החברתית.

כמי שנולדו לתוך העולם הדיגיטלי, 54% מהם אומרים שהדבר החשוב להם ביותר במהלך השהות הוא חיבור לאינטרנט האלחוטי, גבוה יותר מכל דור אחר שציין את המתקן החשוב לו ביותר במקום האירוח.

 

מתודולוגיה –

* מחקר שהוזמן על ידי Booking.com ונערך באופן עצמאי בקרב מדגם של 21,807 משיבים בגילאי 16 ומעלה (25% מהם בגילאי 16-24) ב-29 שווקים (לרבות 1,000 משיבים מכל אחת מהמדינות הבאות: אוסטרליה, גרמניה, צרפת, ספרד, איטליה, סין, ברזיל, הודו, ארה”ב, בריטניה, רוסיה, אינדונזיה, קולומביה ודרום קוריאה; ו-600 משיבים מכל אחת מהמדינות הבאות: יפן, ניו זילנד, תאילנד, ארגנטינה, בלגיה, קנדה, דנמרק, הונג קונג, קרואטיה, טאיוואן, מקסיקו, הולנד, שוודיה, סינגפור וישראל). עבודת השטח נערכה בתאריכים 1-16 במאי 2019. הסקר נערך באופן מקוון. אלא אם צוין אחרת, כל המחקר והגיוס בוצעו על ידי חברת Vitreous World. 

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן