מבזקים

כ-200 טילים ורקטות נורו לעבר ישראל כולל לגוש דן בעקבות חיסול בעזה

עד שעות הערב נורו לעבר ישראל כ-200 רקטות וכמה טילים בודדים, עשרות מהן סוכלו על ידי סוללת כיפת ברזל. בשעות הערה חוסלה מהאוויר חוליית משגרי רקטות של הג׳יהאד. בישראל שורר שקט יחסי מתוח וקיימת היערכות וכוננות מוגברת.

 

מצרים מתווכת במטרה להשיב את הרגיעה היחסית והחמאס אינו מתערב ולמעשה מונע הסלמה בצד העזתי.

 

במהלך היום בשדרות נפגעו ועלו באש מחסני מזרוני הולנדיה והנזק מוערך בעשרות מיליוני שקלים. צה״ל תקף עמדות של הג׳יהאד האיסלאמי אך לא של החמאס שלפי שעה איננו משתתף בירי.

 

הכל החל בלילה והתעצם ביום שלישי בבוקר. הג׳יהאד האיסלאמי שיגר בשעות הבוקר טילים שגרמו לאזעקות בחלקים הדרומיים של גוש דן. הלימודים בוטלו מתל אביב דרומה. אין נפגעים. המתיחות צפויה להסתיים ביממה הקרובה.

 

בראשון לציון נפל חלק מטיל הגנה ממכרכת כיפת ברזל ללא נפגעים. האזרחים נקראים להישאר במרחבים מוגנים כעשר דקות לאחר האזעקה כדי שלא להיפגע מנפלים הנושרים מהשמיים.

 

הדליקה במפעל הולנדיה בשדרות. 

 

בשעות לפני הצהריים נרשמו כ-50 שיגורים מולם בוצעו 20 יירוטי כיפת ברזל. אין נפגעים ואין נזקים זולת מקרי חרדה ופציעות קלות בריצה לממ״דים. רקטה אחת תועדה נופלת על כביש 4 בצומת שתולים ליד גן יבנה.

 

ירי הטילים הבוקר לעבר ראשון לציון וחולון מגיע אחרי מטחים קצרי טווח שנורו לעוטף עזה והכל לאחר חיסול המיוחס לישראל שבוצע אתמול ברצועה. הירי הישראלי בוצע על ביתו של מי שמוגדר בכיר בג׳האד האיסלאמי, בהאא אבו אל עטא. יעד החיסול נהרג וכן אשתו. שני בני אדם נהרגו בהפצצה הישראלית בשכונת סג׳אעייה.

 

בהודעה הישראלית נאמר כי “אבו אל-עטא חולל הלכה למעשה את רוב פעילות הגא”פ ברצועת עזה, והיווה ‘פצצה מתקתקת’. אבו אל-עטא הוביל ועסק באופן ישיר בפיגועים ובניסיונות לפגע באזרחי ישראל ובחיילי צה”ל במתווים שונים ובהם ירי רקטי, ירי צליפה, שיגור רחפנים ועוד”. 

עוד נטען כי הוא אחראי בין היתר ל”אימון חוליות לפיגועי חדירה וצליפה, שיגור רחפנים, והיערכות לירי רקטי לטווחים שונים.

.

דובר צה”ל, תא”ל הדי זילברמן, אמר כי הפעולה אושרה בשבוע שעבר בקבינט הביטחוני.

.

“במהלך החודשים האחרונים ניסינו בכל דרך, ואני מדגיש במהלך החודשים האחרונים, להניא את בהא להפסיק את הפעילות נגד ישראל. אני לא אגיד איך עשנו את זה. בלית ברירה עשינו את זה מאופציית התקיפה באוויר.

.

״הרמטכ”ל יזם ודחף לאופציית הפעולה. הייתה לנו כאן הזדמנות וניצלנו אותה. מימשנו הזדמנות להגיע לתקיפה כירורגית שממצה הרג שלו עם מינימום אזרחים נפגעים. אנחנו לא הקרסנו את הבית כולו אלא רק את החדר בו שהה. אנחנו לא חוזרים למדיניות הסיכולים הממוקדים. צה”ל לא חוזר לה. זה אירוע נקודתי. צה”ל לא מעוניין בהסלמה רחבה. אנחנו ערוכים להמשיך ולפעול. במגוון דרכים ומגוון אפשרויות”.

.

“אנחנו נערכים למספר ימי קרב. מעטפת ההגנה האווירית מתוגברת מאוד, כולל מרחבים במרכז הארץ. אנחנו ערוכים לכל תרחיש. נעשה הכל לבדל את האירוע הזה צריך להגיד שאנחנו נערכנו באופן שקט כדי להיות ערוכים לאירוע הזה”.

 

עיריית ראשון לציון הודיעה: עקב המצב הבטחוני אנו מבקשים לעדכן כי לא יתקיימו היום לימודים בבתי הספר ובגני הילדים ופתחנו את כל המקלטים. להזכירכם: ראשון לציון ישנם שני איזורי התרעה: מזרח ומערב. הגברנו כוננות החל משעות הבוקר. ניידות החברה לבטחון עורכות סיורים בין המקלטים, מוקד 106 מגביר את פעילותו ואנו ערוכים לכל תרחיש. אנו מבקשים להישמע להנחיות פיקוד העורף ואנו כמובן נעדכן על כל התפתחות. ליבנו עם תושבי הדרום.מאחלים לכולם יום שקט ובטוח! הנהלת עיריית ראשון לציון.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן