המפכ״ל לחוקרי המשטרה: אל תיבהלו מאיומי נתניהו

נאום ההסתה חסר התקדים של נתניהו אחרי שהוגש נגדו כתב אישום בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, עלול להתפרש כסוג של קריאה למעריציו חמומי המוח לצאת לרחובות, לפגוע בשוטרים, בבתי משפט ובמערכת החוק כולה.

.
ניצב בדימוס אליק רון אומר על נתניהו ובוחריו: "חלק ממצביעי הליכוד עיוורים, טיפשים, ולא מבינים מה זה לחיות במדינת חוק".

.

היום נפגש המפכ״ל בפועל עם בכירי חוקרי יחידות העילית המשורתיות במטרה לחזק את ידם ולהעביר לנתניהו מסר חד משמעי: ״אתה לא תפחיד אותנו. אנחנו לא מבהלים ממך״.

 

ניצב מוטי כהן אמר התחילת השבוע בפגישתו עם קצינים ושוטרים ביחידת להב 433 של משטרת ישראל כי "החלטת היועץ המשפטי לממשלה משקפת את מקצועיות ויסודיות החקירה, כמו גם את האמון הרב כלפי החוקרים והחקירה", אמר מ"מ המפכ"ל.

 

.

״עלינו להמשיך לדבוק במשימתנו ולבצע את תפקידנו במסירות, בצנעה וללא מורא. עלינו למלא נאמנה את שליחותנו הציבורית לחשוף פשיעה ושחיתות ציבורית בכל הרמות, לחקור ביסודיות כל מקרה שחיתות ולהגיע לחקר האמת בכל חקירה מבלי לתת להשמצות או ההאשמות מכל סוג שהן להפריע או להשפיע כהוא זה על יושרתנו וביצוע תפקידנו במקצועיות וללא משוא פנים".

.

"הגעתי לכאן היום על מנת לחזק את ידכם בעבודה החשובה והמשמעותית שאתם עושים בכל ימות השנה.

פעילות משטרת ישראל ומימוש תפקידה הם תנאי ליכולת שלנו כמדינה וכחברה לשמור על שלטון החוק וביטחון הפנים. כמשטרה לאומית מוטלת עלינו החובה למנוע, לאכוף ולחקור פשיעה על כל גווניה. יחידת להב 433 ניצבת בחוד החנית של המאבק הנחוש של המשטרה בפשיעה החמורה הארצית והבינלאומית, המאבק בעבירות השחיתות הציבורית, עבריינות ברשת והמאבק הנחוש בארגוני הפשיעה, כשהמטרה היא להגן על שלום הציבור ובטחונו".

.

מפקד המשטרה אמר גם כי "שיתוף הפעולה של היחידה עם יתר יחידות המשטרה ועם יתר רשויות האכיפה והפרקליטות, כל אחד לפי תפקידו ואחריותו – הוא המתכון להצלחה ולשמירה על חוסנה של מערכת אכיפת החוק".

.

מ"מ המפכ"ל חיזק את שוטרי היחידה, הביע את גאוותו האישית מפועלם והדגיש בפניהם את החשיבות הרבה במימוש מדיניותו התובעת התנהלות שקטה, צנועה וממלכתית מצד המשטרה: "כמי שעומד מזה כשנה בראש הארגון החשוב הזה, מחובתי להמשיך ולהבטיח את עצמאותה ומקצועיותה של המשטרה בביצוע תפקידה, בפרט בכל הנוגע לעולם החקירות. להבטיח שכל שוטר וכל חוקר יוכל לבצע את תפקידו ולהשתמש בסמכויות שהקנה לו המחוקק במקצועיות וללא מורא. זכרו תמיד, כי בזכות עבודתכם המסורה החברה שלנו בטוחה יותר ונקייה יותר מפשע מאורגן ומשחיתות ציבורית, שלהם יש השפעה מכרעת על החיים של כל אזרח בארץ הזו כמו גם על אופייה וצביונה של החברה כולה. רק כך נוכל להבטיח שנפעל על פי צו יעודנו ובהתאם לערכי הארגון. תמשיכו את עבודתכם בסטנדרטים מקצועיים ואמות מידה שהחוק מחייב, נקו רעשים התמקדו במשימה שלנגד עיניכם, שכן אתגרים רבים עוד לפנינו.

.

"בזכות שוטרים וחוקרים כמוכם העומדים כחומה בצורה ודבקים באמת, ניתן יהיה להבטיח את השמירה על הדמוקרטיה ועל שלטון החוק במדינת ישראל".

.

במשטרה הביעו הערכה רבה למפקדם ואילו מקורבי כהן אמרו כי בפגישה ניכר שבמשטרה נחושים להמשיך ולמלא את תפקידם בנחישות וללא חשש או משוא פנים.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםנתניהו נדרש להתפטר מכל תפקידי השר שלו
המאמר הבאראשון לציון, חולון ובת ים לא מצטרפות להסעות בשבת
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.