מבזקים

טויוטה קורולה החדשה לוקחת את המהפכה ההיברידית לשלב הבא

טויוטה קורולה החדשה לוקחת את המהפכה ההיברידית לשלב הבא

מזה שנים רבות שאחד מדגמי הרכבים המשפחתיים הפופולאריים והנמכרים ביותר בעולם הוא טויוטה קורולה (Toyota Corolla), והדבר נכון גם עבור עולם הרכב הישראלי. הקורולה היא במובנים רבים דגם הדגל של יצרנית הרכב היפנית הגדולה בעולם, וגם בישראל זכה דגם זה לתואר הדגם הנמכר ביותר לאורך כמה וכמה שנים טובות. השנה עולה על כבישי ישראל טויוטה קורולה החדשה והמסקרנת, המביאה עימה בשורה חדשה – ישנה, לפחות מבחינת ההיקף והחדירה למודעות הציבורית. זוהי הבשורה שהביאה עימה ההנעה ההיברידית – פיתוח טכנולוגי משמעותי בעולם הרכב עליו חתומה טויוטה עצמה.

 

הניסיון המשמעותי ביותר עד כה להפוך את עולם הרכב לירוק – ההנעה ההיברידית

 

בטרם נסקור את המשמעות של הגעתה של הקורולה החדשה לשווקים, נתייחס בכמה מילים להנעה ההיברידית עצמה –

 

בשנת 1997, לאחר שנים רבות, ארוכות ויקרות של השקעות מאסיביות במחקר ופיתוח, השיקה טויוטה את הרכב ההיברידי הראשון – טויוטה פריוס. הנעה היברידית מבוססת על שילוב בין שני מנועים – מנוע בנזין “רגיל” דוגמת זה הקיים במרבית הרכבים, ומנוע חשמלי אשר נטען במהלך הזמן בו מנוע הבנזין מניע את המכונית. המנוע החשמלי מאפשר נסיעה שקטה ונקייה מבחינת פליטת גזים מזהמים ומשמש בעיקר במהירויות נמוכות, בנסיעות עירוניות, בנהיגה בפקקי תנועה ועוד. התוצאה המתקבלת היא תצרוכת דלק יעילה בעשרות אחוזים לעומת זו של מכונית “רגילה” המצוידת במנוע בעירה פנימית בלבד.

 

מאז ועד היום עברו בקושי עשרים שנים, אך תחום הרכבים ההיברידיים זכה לראות צמיחה מהירה ואפילו התפוצצות של ממש, עם עשרות דגמים היברידיים ומיליוני רכבים היברידיים הנוסעים היום על הכבישים בישראל ובעולם כולו. במובנים רבים, ההנעה ההיברידית היא הניסיון המשמעותי והנרחב ביותר שנעשה עד כה להפיכת עולם הרכב והתחבורה לירוק וידידותי יותר לסביבה.

 

שילוב בין המאפיינים המוכרים של הקורולה לבין היתרונות של טויוטה היברידית

 

עכשיו ניתן להבין טוב יותר את המשמעות העצומה הנקשרת להשקתה של טויוטה קורולה החדשה, הפעם בגרסה היברידית. מכיוון שמדובר באחד הדגמים הנפוצים והנמכרים ביותר בעולם, גם כיום, המעבר של דגם זה לגרסה היברידית מסמן עליית מדרגה משמעותית במהפכה ההיברידית המתרחשת לנגד עינינו. בעוד רבים טוענים כי ההנעה ההיברידית מהווה רק את השלב הראשון במהפכה ההכרחית כל כך הצפויה להתרחש בעולם הרכב בעשורים הקרובים, מדובר כאמור בצעד ראשון נרחב ומשמעותי ביותר, אשר יהפוך את השלבים והצעדים הבאים לנגישים ואפשריים הרבה יותר.

 

טויוטה קורולה החדשה מגיעה עם המאפיינים והיתרונות הרבים והשונים של הקורולה הישנה והמוכרת כל כך, אך עם היתרונות של טויוטה היברידית, ובראשן תצרוכת הדלק היעילה אשר מיטיבה משמעותית הן עם איכות הסביבה והן עם חשבון הדלק החודשי שמשלם בעל הרכב.

 

טויוטה השיקה כבר כאמור דגמים היברידיים רבים, ביניהם גם רכבי קרוסאובר, רכבי מנהלים ועוד. עם זאת, המעבר של הקורולה לגרסה היברידית מהווה כאמור צעד מעודד ומשמעותי ביותר, שכן מדובר באחד הדגמים הנמכרים ביותר של החברה, ובעולם הרכב כולו. מהלך זה מאותת על כוונותיה של טויוטה ביצירת שינוי מעמיק, מקיף ומשמעותי בעולם הרכב. בתור אחת היצרניות המובילות בתחום, הידועה גם בחדשנותה ובהיותה מובילת דרך עבור עולם הרכב כולו, מהלך שכזה מאותת בצורה ברורה לגורמים המשמעותיים הרלבנטיים האחרים, דוגמת יצרניות רכב גדולות נוספות, רגולטורים במדינות שונות וכו’.

 

לסיכום, טויוטה החלה את המהפכה ההיברידית בעולם הרכב כבר לפני יותר מעשרים שנים, ובנשים האחרונות ביצעה צעדים משמעותיים נוספים לחיזוק והאצת מהפכה זו. השקתה של טויוטה קורולה החדשה וההיברידית מהווה נקודת ציון משמעותי בתהליך חשוב זה.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן