מבזקים

שבוע לונדון בתל אביב: להקת המחול של חופש שכטר ומופעים נוספים

להקת המחול של חופש שכטר במופע גרנד פינאלה מופיעה בבית האופרה בתל אביב.

זו להקה בינלאומית שבסיסה בברייטון ופועלת בתמיכת משרדי התרבות הבריטיים השונים. חופש שכטר הינו היום אחד מיוצרי המחול המודרני המצליחים ביותר בעולם, ויצירותיו מוצגת על ידי להקות מחול רבות באירופה ובאמריקה, גרנד פינאלה היא יצירה מרתקת, מרגשת, מצחיקה ומעוררת מחשבה העוסקת בין היתר בפרידה ויחסים על שלל צורותיהם.

.

על הבמה מופיעה להקת הרקדנים הבינלאומיים מלווה על ידי רביעיית נגנים שיוצרים יחדיו מופע שילווה את הצופים זמן רב אחרי סיומו.

.

ההרפתקה הגדולה של שייקספיר באולם התיאטרון הקאמרי

ראשי התיבות אולי מטעים, אבל לא, לא מדובר בלהקה השייקספירית המלכותית, אלא בלהקה השייקספירית המכווצת, חבורה מצחיקה עד דמעות, שלושה קומיקאים אמריקאיים שהחלו את דרכם ביצירה ההצגה, כל כתבי שייקספיר בקיצור, שעה וחצי של הומור מטורף שהעלה את כל מחזותיו של שייקספיר ב– 90 דקות. הצלחה הגדולה הביאה אותם להופיע מספר שנים רב בלונדון. בהצגה החדשה הם מביעים שוב את אהבתם למאסטר הגדול ויוצרים סיפור חדש המציג את הרפתקאותיו של המלט לפני שהתחיל המחזה. אם אתם אוהבים את שייקספיר אתם תאהבו את ההצגה הזו אם אתם שונאים את שייקיספיר אתם תשגעו עליה!

.

רסיטל לצ’לו ולפסנתר, נטלי קליין וגיל שוחט. מוזיאון תל אביב לאמנות.  אולם אסיה. הצ‘לנית הבינלאומית נטלי קליין, המתארחת אצל הפסנתרן, המלחין והמנצח הבינלאומי- גיל שוחט. ברסיטל תכנית רפרטוארית עשירה הכוללת מיצירות באך, ברהמס, בלוך, רחמנינוב ושופן. נטלי קליין הינה צ’לנית בריטית עטורת פרסים בינלאומיים, אשר הופיעה כסולנית עם מיטב התזמורות והפסטיבלים ברחבי העולם. מבקרי המוזיקה הקלאסית גומרים את ההלל על התשוקה והווירטואוזיות של נגינתה, וכן לצליל העשיר והאיכותי של צ׳לו הסימפסון-גואדניני הנדיר שברשותה.

תערוכה, הקרנת סרטים ואירועים במוזיאון תל אביב לאמנות. 

.

ב-27 בנובמבר תיפתח במוזיאון תל אביב לאמנות תערוכתה של האמנית הסקוטית הצעירה  רייצ’ל מקלין (נולדה ב־1987 באדינבורו, חיה ופועלת בגלזגו). התערוכה מורכבת ממיצב וידיאו, שבמרכזו הסרט Spite Your Face  (2017, 37 דקות). גיבור הסרט הוא צעיר בן דמותו של פינוקיו, שמטפס מאשפתות למרומי החברה הגבוהה, ונהנה ממנעמי הידוענוּת והכסף עד לצניחה הבלתי נמנעת למטה, למקום שממנו בא. הוא סולל את דרכו באמצעות שקרים, ואפו, אף פינוקיו מוזהב, מתארך בהתאם.   הסרט בנוי כמשל מר־מתוק, גרוטסקי ומבעית, על מציאות בעידן פוסט־אמת, שצבועה בצבעי כחול וזהב. את כל הדמויות בסרט מגלמת האמנית עצמה בווירטואוזיות מרשימה, ובעזרת מניפולציות דיגיטליות.

עניין מרכזי

ב-28 בנובמבר יתקיים במוזיאון תל אביב “מפגש אמן” עם האמנית קרן רוסו,

אמנית ישראלית החיה ויוצרת בלונדון, רוסו הציגה בגלריות נחשבות בבריטניה וברחבי אירופה, וזכתה בפרסים רבים, היא תשוחח על יצירתה. מפגש האמן עם קרן רוסו הוא בהמשך לתערוכה של יצירותיה שתפתח במוזיאון במקביל.

*הכניסה למפגש עם קרן רוסו ע”י רכישת כרטיס כניסה למוזיאון| המפגש יתקיים בגלריה בה מוצגת התערוכה שלה

באולם הקולנוע של המוזיאון, יוצגו במשך יומיים שישה סרטים בריטיים המציגים את פניה השונים   של התרבות והחברה הבריטית, ביניהם, מהמחזה השייקספירי קוריאולנוס, דרך לתיעוד המרגש של לונדון העליזה של שנות ה-60 בסרט הדוקומנטרי שגיבוריו הם השחקן מייקל קיין ובני דורו, ועד לבית המלוכה הבריטי עם סרט על אליזבת הצעירה המנסה לבלות בתוך המסגרת הנוקשה של חייה, וסיפורה העגום של הנסיכה דיאנה, וכלה בסרט אשת הברזל, סיפורה של מרגרט ת’אצר.

אירוע נוסף במוזיאון ביום חמישי 28.11 מפגש ודיון ביוזמת חב’ ACT &UK TECH HUB

שיעסוק בצריכת וצרכנות מזון, היום ובעתיד.

כניסה חופשית

ערב אמנות קולינריה וטכנולוגיה מרתק, המפגיש אמנים, שפים מעצבים, בלוגרים

ויזמים טכנולוגיים, על במה אחת. כל אחד מהם מביא את הפרשנות שלו לקשר שבין

אמנות, קולינריה וטכנולוגיה. לכל אחד מהמציגים יש 8 דקות להביע את עצמו על הבמה  )בדומה לפורמט פצ’ה קוצ‘ה )

לחב’ ACT &UK TECH HUB

שיתופי פעולה עם שפים, מסעדות, גופים ציבוריים ומרכזי יזמות ורואה בלונדוןשוק יעד אסטרטגי להרחבת הפעילות

בימים 29.11 (שישי)  ובשבת –  30.11 יופיעו בתדר ברחבת בית רומנו כניסה חינם                                                 שורה ארוכה ומשובחת של די ג’ייז שישמיעו מוסיקה בריטית עכשווית. בין המשתתפים הצפויים:                     Donna Leake, Ari & Storm, Kasien, DJ Jamo Beatz, Lava La Rue, Miss Banks, Onoe Caponoe + Swissa, Kida Kudz.

ספיישל אולימפיקס קבוצות מישראל ואנגליה במשחק UNIFIED 

יתקיים ב 28.11  בשעה 18:00 באצטדיון רמת גן                                     

משחק כדורגל של הספיישל אולימפיקס .                                                                                                                            הקבוצותמורכבות משחקנים עם בלימוגבלות באותה קבוצה ומחזירים את הרוח האמיתי של הספורטנבחרת הספורטאיםהמיוחדים מאנגליה כ-11 ספורטאים (5-6 ספורטאים ללא מגבלה ו– 5-6 עם מגבלה). נבחרת ספיישל אולימפיקס הישראלית מונה את אותה כמות ספורטאים.   ספיישלאולימפיקס הינו ארגון בינלאומי אפולטי  התומך ומלווה ספורטאים עם מוגבלותשכלית והתפתחותית באמצעות  הספורט. הספורטאים ‏ ‏מפגינים  כוחות, התמדה , ותשוקה  בלתי פוסקת ומלמדים אותנו לראות את היכולות ולא את המגבלות שבכולנו.

יוזם ונשיא הפסטיבל וירג’ין אטלנטיק לונדון בתל אביבמר מארק וורת’ Marc Worth

את הפסטיבל יזם ומלווה מארק וורת’ – פילנטרופ אוהב ישראל

שבין מטרותיו העיקריות הוא חיזוק הקשרים התרבותיים בין לונדון לתל אביב ולהילחם ב – BDS

מארק הפועל כבר מעל ל- 25 בתחום הייעוץ הכלכלי והיה אחד הראשנים שפעלו בתחום המדיה ברשת.                                                             וורת’ גלובל סטייל נט וורק,WGSN   היתה אחת החברות – הראשונה שהעניקה אינפורמציה על עולם האופנה ברשת.

המתמחה בחיזוי מגמות בשוק האופנה באמצעות רשת האינטרנט. תוך זמן קצרה הצליחה החברה לבסס את מעמדה בייעוץ מקצועי ליצרניות אופנה בולטות, משווקים ורשתות בינלאומיות ובשנת 2005 נמכרה בסכום של 142 מיליון פאונד. כיום משמש וורת’ כמנכ”ל חברת Stylus, העוסקת בחיזוי מגמות שיווקיות ברחבי העולם. הוא מספק שירותים לחברות וגופים מובילים ונחשב לאחד הבולטים בשוק התזזיתי שעסוק ללא הרף בזיהוי “הדבר הבא

במקביל לעסקיו ועיסוקיו המקצועיים מקיים מרק וורת‘ שורה של פעילויות הקשורות לישראל מאהבתו  הרבה למדינת ישראל. הוא  כיהן כיושב ראש לשכת המחסר בריטניה ישראל, מנהל ויו”ר ה UK ביזניס קלאב וכיהן ארבע שנים כיושב ראש חבר הנאמנים של בית הספר שנקר . עתה הוא אחד הנאמנים בקרן תל אביב.

לפני כשנתיים הקים את לונדון בתל אביב והביא ללונדון 130 אומנים שזכו להצלחה רבה   ול- 20 אלף איש שבאו לצפות באירועים.  

בעקבות ההצלחה וכתשובה לBDS וגם לחיזוק קשרי התרבות בין אנגליה לישראל החליט  להפיק את לונדון בתל אביב בנובמבר 20

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן