בנט רוצה הפצצות בסוריה לצרכים פוליטיים אישיים

גורמי הביטחון בישראל אומרים כי הנוכחות האיראנית האמיתית בסוריה נמוכה ובלתי משמעותית מבחינה צבאית. הרוסים אינם מאפשרים לאיראנים להתבסס וגם משטר אסד בהחלט אינו זקוק יותר מדי לאיראנים אחרי הניצחון במלחמת האזרחים.

 

ואולם, שר הביטחון בנט רוצה להשיג ומהר ככל האפשר נכס פוליטי פנימי באמצעות מיצוגו כאקטיביסט תוקפני הפועל ללא ליאות. בנט זקוק לכך במטרה לחזק את מפלגתו ומנצל את חולשתו הנוראה של נתניהו העטוף כל כולו בפראנויה ובגסיסה פוליטית גוברת.

 

בפועל, אומרים בצבא, בנט דורש מהצבא להכין תוכניות אופרטיביות. ואכן מטרות מסומנות והצבא מחכה לפקודה. נתניהו סבור שאין צורך להתגרות יתר על המידה ולהכניס את ישראל לסיחרור בעת שאין מטרות תקיפת דחופות באמת.

 

בנט אומר שיוזמה התקפית תגרום לאיראנים לוותר על שאיפותיהם בסוריה אבל לכל ברור כי ההחלטה אם להפציץ או לא תהיה יותר פוליטית ממבצעית אמיתית.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםמתקשה להתמודד עם אינטרנט? פקידי עירייה יעזרו לך
המאמר הבאלמחבל שרצח בלונדון קוראים אוסמאן
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.