מבזקים

נתניהו נמאס גם על בכירים בביטחון ובהייטק: אסור לו להמשיך

כדבר הזה טרם היה בארץ. מדובר המהלך תקדימי המשקף את התיעוב המתעצם מידי יום כשביבי ושרה ממשיכים לשהות בבלפור. לנתניהו אין רוב בכנסת מאז חודש אפריל והוא מחזיק במדינה כבת ערובה נוכח העובדה שקיימת לקונה בחוק באופן שהמצב הנוכחי לא נצפה והמחוקקים לא נתנו עליו את הדעת לעומקם של דברים.

 

היום עתרו לבג״צ עשרות בכירים בתעשיית ההייטק ואנשי אקדמיה וביטחון בישראל בדרישה למנוע מצב שבו יוכל נתניהו להרכיב ממשלה כל עוד הוא נאשם.

 

לא פחות מ-67 בכירים ומוכרים היטב בתחומם עתרו לעליון, ביניהם ד”ר אורנה ברי, מנכ”ל ומייסד למונייד שי וינינגר, המשקיע ואיש הבטחון פנחס בוכריס, היזמים והמשקיעים טל ברנוח, דב מורן, האחים רון ואייל גורה, מולי אדן, דדי פרלמוטר, אהרון מנקובסקי, דב מורן, רפי קסטן, אדן שוחט, אורן זאב, גיא הורוביץ, טל סלובודקין, רועי סער וכן יהושוע סובול ופרופ׳ דני צידון. בנוסף לעותרים נרשמו עוד 13 בכירים כתומכים בעתירה.

.
העותרים מבקשים מתן צו הצהרתי הקובע כי אין להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על חבר כנסת אשר הוחלט להגיש נגדו כתב אישום בעבירות שיש עמן קלון.

 

ההצגקה לעתירה טמונה בהלכות דרעי ופנחסי, שבהן נקבע כי ראש ממשלה מחויב להעביר מתפקידו שר וסגן שר אשר הוגשו נגדם אישומים בעבירות שיש עמן קלון. מכוח הלכה זו, העותרים דורשים כאמור לקבוע כי אין להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על חבר כנסת שהוגש נגדו כתב אישום בעבירות שיש עמן קלון.

בעתירה נכתב כי “מסקנה משפטית מבוססת זו היא היחידה העולה בקנה אחד עם השכל הישר. שהרי אין כל היתכנות רציונלית לאפשרות החזרתו של אדם, אשר קיימות ראיות מינהליות למכביר אודות התנהלותו האישית והציבורית המושחתת, המלמדות בבירור כי הוא נגוע מזה שנים ארוכות בשחיתות שלטונית קשה ומובהקת, אל ‘זירת הפשע’, בדמות האדם שירכיב את ממשלת ישראל. זו מחשבה מעוררת פלצות, אשר שומטת את הקרקע מתחת לכל עקרונות היסוד של שיטת המשפט הישראלית ובראשן עיקרון שלטון החוק במדינה״.

.

עוד אומרים בכירי ההיטק ומערכת הביטחון
בהודעתם כי הם “נתניהו שקוע עד הצוואר בחקירות ובכתבי אישום חמורים, ואין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים גורליים למדינת ישראל. קיים חשש אמיתי שהוא יכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי שלו ולא על בסיס האינטרס הלאומי”.

.

״ההתקפות של ראש הממשלה נגד היועמ”ש, הפרקליטות והמשטרה הן לא פחות מניסיון להתנקש באמון שהציבור רוחש למוסדות החוק. התנהלותו מביאה לקריסה בלגיטימיות של בתי המשפט, לסירוס שלטון החוק ולפגיעה קשה בדמוקרטיה. ההתקפות הללו בוודאי לא משקפות את האינטרס הלאומי”.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן