מבזקים

מזרע כפר נופש בקיבוץ מציגים: חופשה משפחתית בעמק יזרעאל

מזרע כפר נופש בקיבוץ

 

חופשה משפחתית היא אחת הדרכים המקובלות והמהנות ביותר לקבל קצת זמן איכות משותף, לשים בצד את חיי העבודה והלימודים לכמה ימים וליהנות כל המשפחה יחדיו בסביבה פסטוראלית ונעימה, מפנקת ומלאת עניין בו בזמן. בעוד קיימים “פורמאטים” רבים ושונים של חופשות משפחתיות, החל ממלונות “הכל כלול” ביוון או בטורקיה ועד לצימרים שקטים בגליל העליון, אחד מסוגי מקומות האירוח האטרקטיביים ביותר עבור כל חופשה משפחתית הוא באחד מכפרי הנופש הפועלים בישראל. מדוע כפר נופש בצפון יכול לספק את הסביבה המושלמת לחופשה המשפחתית האולטימטיבית ומהם המאפיינים והיתרונות של כפרי הנופש הממוקמים בקיבוצים?

 

לנפוש בכפר שלם במקום במלון אחד ויחיד – היתרון של כפרי נופש

 

באופן כללי ניתן לתאר את היתרונות השונים שיש לכפרי נופש להציע בהשוואה לאלטרנטיבות הנפוצות יותר, ובעיקר בתי מלון, במשפט אחד – במקרה של כפר נופש מדובר בחופשה בכפר שלם אשר “עומד לרשותנו”, ואילו בשאר האלטרנטיבות מדובר לרוב בנופש במבנה ובמקום אחד ויחיד, דוגמת בית מלון או צימר בודד. בעוד במקרה של בית מלון אנחנו נופשים בבית המלון עצמו וכל מה שמחוץ לו כבר נמצא בסביבה חיצונית אליה איננו קשורים, במקרה של כפר נופש מדובר בסביבה פסטוראלית שלמה, כפר של ממש (השם “כפר נופש” אינו בגדר מטאפורה או הגזמה – מדובר אכן בכפר קטן המשמש כולו לאירוח) אשר פועל כל כולו על מנת לארח את האורחים ולהנעים את זמנם.

המרחב הזה בא לכדי ביטוי בעת החופשה בכפר הנופש – מחוץ לחדרים נמצא לרוב מדשאות ירוקות ושטחים נעימים ומטופחים בהם ניתן לטייל ולספוג את האווירה הקסומה של המקום, המתקנים השונים (דוגמת בריכה, חדר אוכל ואטרקציות שונות נוספות) מפוזרים ברחבי הכפר כולו כך שניתן ללכת מאחד אל השני בשבילים הנעימים והפסטוראליים של המקום. לרוב הסביבה כולה היא סגורה לציבור הרחב ולרכבים וכו’, כך שגם ילדים בכל הגילאים יכולים לרוץ, להשתולל ולשחק, בלי שההורים ייאלצו להשגיח ולשמור עליהם צמודים בכל רגע נתון. עבור ההרכב המשפחתי, מדובר ביעד האולטימטיבי מנקודת מבטם של ההורים והילדים גם יחד.

 

יתרונות כפר הנופש משולבים במאפיינים החיוביים של הקיבוץ – כפר נופש קיבוצי

 

במקומות מסוימים בצפון ניתן למצוא כפרי נופש פעילים הממוקמים בתוך קיבוץ מקומי. כפר הנופש של קיבוץ מזרע מספק דוגמה מצוינת לכך.

במקרים אלו, של כפרי נופש הממוקמים בקיבוצים, נהנים הן מהיתרונות השונים של כפר נופש באשר הוא, בתוספת היתרונות המוכרים של קיבוצים נעימים ופסטוראליים “של פעם”. כלומר, במהלך החופשה הילדים זוכים לאכול בכפר האוכל (המשודרג..) של הקיבוץ, ליהנות מהבריכה של הקיבוץ ומהאווירה הכללית המפורסמת של הקיבוצים, ובנוסף ליהנות מהפעילויות השונות של הקיבוץ הפתוחות בפני הנופשים ומותאמות עבורם (החל ממוזיאון הקיבוץ ועד לריקודי העם הייחודיים של הקיבוצים של פעם…).

בקיצור – החוויה הקיבוצית המושלמת במסגרת החופשה המשפחתית האולטימטיבית.

 

*** היכנסו לאתר כפר הנופש בקיבוץ מזרע לסיפור מאחורי המקום, לחוויה הקיבוצית ולהזמנת לינה במחירים משתלמים

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן