מבזקים

הסיבות לבחירות: שוחד, מרמה והפרת אמונים

מרכז הליכוד אישר את קיום הפריימריז לראשות הליכוד ב-26 בחודש. בשלב זה הודיעו נתניהו וגדעון סער על התמודדותם אך ל״עניין מרכזי״ נודע כי נשקלת הכנסת מתמודדי שווא שתפקידם היחיד לקלקל לסער מקרב אלה מקרב מתפקדי הליכוד שאינם מוכנים להצביע עבור הנאשם בשוחד נתניהו. על פי הסקרים, לנתניהו יתרון גדול למדי על סער ואולם צפוי מאבק מעניין.

 

קודם דיווחנו: יותר מ-90 חברי כנסת הצביעו הלילה פה אחד על סיבוב בחירות נוסף שיתקיים ב-2 במארס. עד אז וגם בהמשך עד להקמת ממשלה חדשה, ימשיך הנאשם בנימין נתניהו לשבת בבלפור ולאחוז בכוח בקרנות המזבח.

 

יאיר לפיד היטיב להגדיר את שלוש הסיבות לנחיצות ללכת שוב להצביע: ״שוחד, מרמה והפרת אמונים״. הגדרה הראויה לפרס הקופירייטינג של השבועות האחרונים. המשמעות היא ששלושת סעיפי האישום החמורים שביבי מואשם בהם מנעה הקמת ממשלת אחדות לאחר שהתעקש בנושאים אישיים שלו.

 

נתניהו זמם לבטל באמצעות חסידיו השוטים את הפריימריז נגד גדעון סער במפלגתו מחשש שיפסיד. אנשי נתניהו אספו את הקולות הדרושים לכינוס המרכז לקיום הצבעה חשאית בשאלה האם לבטל את הפריימריז לראשות המפלגה לאחר שבוטלו הפריימריז על הרכב הרשימה. בסופו של דבר ביטל נתניהו את תוכניתו והבין שעליו להתמודד.

 

בכך ניסה נתניהו לחנוק את הרצון של סער לרשת אותו בעודו באיבו. אם ייכשל נתניהו הערב, יתקיימו הפריימריז בינו לבין סער ב-26 בדצמבר. נתניהו צפוי לשתול עוד מתמודדי סרק שיקזזו מקולותיו של סער.

 

אגב בסקרים סער משיג כמעט אותו מספר המנדטים כנתניהו ולכן הפחד הגדול של ביבי מתבוסה שתקרב אותו למעשיהו. לזכות נתניהו ייאמר שהצליח לשמור על החזית הימנית דתית חרדית המאוחדת. המהלך של מינוי בנט לתפקיד שר הביטחון מנע כל אפשרות מגנץ וליברמן לגייס את הימין החדש וכך נשמר מאזן האימה שמונע משילות בישראל.

 

מערכת הבחירות תהיה איפוא קצרה למדי. בצד השמאלי צפויה ריצה משותפת של העבודה והמחנה הדמוקרטי. אהוד ברק לא ירוץ שוב ויסתפק בציוצים נגד ביבי.

 

בימין לא ברור האם תהיה שוב ריצה משותפת  של מפלגות המתנחלים אבל הסיכוי לכך גובר נוכח החשש לאובדן קולות. בכל מקרה על פי הסקרים, כחול לבן מתחזקת בשלושה מנדטים ומצליחה לייצר גוש של 60 מנדטים.

 

יהיה מעניין מאוד.

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן